Jezioro Långasjön | Południowa Szwecja


O łowisku

Zbiornik ma typowo polodowcowy, rynnowy charakter i jest mocno wydłużony (ok. 3 km) z południa na północ. Jest przepięknie położony w otulinie sosnowo-dębowego lasu. Nad brzegami znajdziemy ponadto szwedzkie domki letniskowe oraz liczne ścieżki idealne do uprawiania spacerów, biegania czy jazdy na rowerze. Brzegi są kamieniste, a linia brzegowa słabo rozwinięta. Praktycznie brak jest tu wynurzonej roślinności i występuje ona jedynie sporadycznie na krańcach jeziora. Znacznie ciekawiej jest za to pod lustrem wody. Jest kilka rozległych górek, z którymi graniczą kamieniste blaty. Są kanty, uskoki a ponadto do jeziora uchodzą 2 niewielkie rzeczki, zasilające zbiornik. Największy głęboczek ma około 11 – 12 metrów, a zdecydowana większość akwenu to głębokości w przedziale 3-8 m.

Podwodne życie reprezentuje kilka gatunków białorybu (przede wszystkim płoć oraz leszcz), a jeśli chodzi o drapieżniki to sytuacja jest jeszcze lepsza. W Långasjön znajdziemy bowiem zarówno szczupaki jak i okonie oraz sandacze. Co więcej te gatunki wzajemnie sobie nie przeszkadzają (jak to ma zazwyczaj miejsce na innych jeziorach w Szwecji) i każdy z nich wykształcił tu zdrową i silną populację. Sytuacja dość niecodzienna, ale taka właśnie ma miejsce na tym jeziorze. Na Långasjön sprawdzi się każda metoda łowienia drapieżników – od klasycznego spinningu poprzez trolling, a na vertykalnej metodzie kończąc.

Są i pstrągi!

Wielkim atutem naszej nowej oferty jest możliwość łowienia pstrągów tęczowych. Ledwie 5 minut jazdy samochodem od Långasjön znajdziemy dwa przepiękne, leśne jeziorka zarybione tym gatunkiem. Obowiązuje na nie osobna licencja (do wykupienia na miejscu), a jeziorka można obławiać zarówno z brzegu jak i z łodzi, które zapewniamy wszystkim chętnym. Pstrągi zazwyczaj osiągają rozmiary od 0,5 do 2 kg, ale od czasu do czasu zdarzają się ryby nawet o masie przekraczającej 5 kg. Nad obydwoma jeziorkami znajdziemy toalety oraz altanki gdzie można schronić się przed złą pogodą czy rozpalić ognisko.

Rodzinom się spodoba

Poza walorami czysto wędkarskimi mamy do zaoferowania tutaj coś także dla osób, które nie łowią. W okolicy są piękne szlaki spacerowe, a nad jeziorem bezpieczne i piaszczyste kąpielisko. Znajdziemy także niewielki plac zabaw, mini golfa i kilka innych atrakcji dla najmłodszych jak sezonowa kawiarnia serwująca pyszne lody. Niedaleka wycieczka samochodowa dzieli nas od Karlskrony czy Karlshamn. Oba te miejsca oferują wiele turystycznych atrakcji.

Uwaga! Polski przewodnik w pakiecie.

Każda grupa wędkarzy przybywająca nad Långasjön spotka się na miejscu z naszym polskim , profesjonalnym przewodnikiem wędkarskim, który doskonale zna jezioro. Podczas godzinnego spotkania przewodnik wskaże najbardziej polecane miejsca oraz techniki połowu, doradzi co do najskuteczniejszych w danym okresie przynęt itp. Za dodatkową opłatą istnieje także możliwość wędkowania pod opieką przewodnika (maks. 2 osoby) przy wykorzystaniu jego łodzi. Wędkowania trwa około 8 h i odbywa się według preferencji Gości (preferowany gatunek ryby, technika łowienia, itp.). Rezerwacja usług przewodnika konieczna jest w naszym biurze przed wyprawą.

Dostępność łowiska

Tylko z łodzi (zawarta w pakiecie).

Rekomendowane metody połowu

Spinning, trolling, vertical, drop-shot, sztuczna mucha.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

Ryby można zabierać w ilościach potrzebnych do spożycia na miejscu (np. przygotowania kolacji). Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb do Polski. Wymiary ochornne (min/max.): szczupak 45/90 cm, sandacz 50/75 cm, okoń 20/35 cm.


Zakwaterowanie

Bazą dla naszych wędkarzy jest położony nad samym jeziorem kemping o powierzchni ponad 10 ha. Jest to duży, bardzo ładnie zagospodarowany teren, a domki dla wędkarzy położone są w jego najbardziej dzikiej części, z dala od innych turystów. Wszystkie nasze domki znajdują się nad samym jeziorem (od 5 do 200 m od linii brzegowej). Na terenie campingu znajdziemy piaszczystą plażę, plac zabaw, sezonowo czynną restaurację (są one oddalone 300 – 1500 m od domków co zapewnia wędkarzom potrzebną prywatność).

Domki posiadają pełne wyposażenie, ale widać na nich ząb czasu. Są dość leciwe i z pewnością nie jest to rodzaj zakwaterowania dla osób które oczekują bardzo wysokiego standardu. Domki są jednak funkcjonalne, pięknie położone oraz niedrogie. Oferujemy domki od 3 do 8-osobowych. W każdym znajdziemy 2-4 oddzielne sypialnie (łóżka pojedyncze jak i piętrowe), salon, w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę z WC i prysznicem. Większość domków posiada także dostęp do bezprzewodowego internetu oraz własne, wydzielone miejsce na ognisko. Każdy domek posiada spory, własny teren dookoła i brak bezpośredniego sąsiedztwa innych domków.

Jeden z domków (4-osobowy) posiada znacznie wyższy standard. Jest to nowo wybudowany (2022), piękny i nowoczesny domek z wszelkimi wygodami i ulokowany 100 m od jeziora i recepcji.Sprzęt pływający

Na jeziorze obowiązuje całkowita strefa ciszy i zakaz używania silników spalinowych. Do dyspozycji wędkarzy są plastikowe, 2-osobowe łodzie Tehri (390 cm) wyposażone w elektryczne silniki oraz podwójne akumulatory (wystarczają swobodnie na całodzienne pływanie). Łodzie zapewniamy zarówno na jeziorze Långasjön jak i na pstrągowych jeziorkach w okolicy. Licencje wędkarskie są do kupienia w recepcji campingu (niedrogie). Na życzenie i za dodatkową opłatą oferujemy także usługi świetnego, polskiego przewodnika, który bardzo dobrze zna okoliczne wody.

Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena - oferta wędkowania

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Termin:połowa kwietnia – połowa października
Czas trwania:pobyty 7-dniowe, rozpoczynające się od soboty, na życzenie także krótsze i dłuższe pobyty
Dojazd:we własnym zakresie (prom + samochód)
Ilość uczestników:od 2 do 12 osób
Zakwaterowanie:w pełni wyposażone domki
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:jezioro Långasjön oraz jeziora pstrągowe
Przewodnik:Profesjonalny przewodnik dostępny na miejscu. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Cena:2 090,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8360,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 15.05.2023 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • 7 noclegów w domku 4-osobowym
 • 2 X łódź wędkarska 390 cm z silnikiem elektrycznym
 • pełna informacja wędkarska o łowisku
 • spotkanie informacyjne z polskim przewodnikiem
 • licencje wędkarskie na Langasjon
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Łowiska jeziorowe w południowej Szwecji, położone ok. 55 kilometrów na zachód od portu promowego w Karlskronie:

 • ok. 480 km od Nynäshamn,
 • ok. 140 km od Ystad.

Rodzaj wody i ryby
Łowisko jeziorowe. Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak, sandacz, okoń.

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa od kwietnia do połowy listopada. W sprawie najlepszych okresów połowowych poszczególnych gatunków ryb prosimy o kontakt z biurem.

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem (z przeprawą promem na trasie Gdynia-Karlskrona lub Świnoujście - Ystad) lub dolecieć do Szwecji samolotem (np. do Skavsta) i wynająć samochód na lotnisku. Oferujemy pomoc zarówno w rezerwacji promu, jak i ewentualnej rezerwacji samochodu w wypożyczalni

Największe atuty oferty

 • atrakcyjna cena pobytu
 • możliwość łowienia szczupaków, sandaczy i okoni na jednym jeziorze
 • ładna okolica i stosunkowo niewielkie rozmiary akwenu
 • profesjonalni przewodnicy wędkarscy dostępni na miejscu

Sens wędkarstwa

Nasze spojrzenie na wędkarskie hobby i jego etyczne aspekty z perspektywy człowieka XXI wieku.