Andamany | Ocean Indyjski


Impreza grupowa – wiosna 2025

Po niemal trzech latach pandemicznej przerwy wracamy na niesamowite Andamany, nazywane inaczej Zakazanymi Wyspami. To jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, którego nie dotknęła masowa turystyka i gdzie wciąż obowiązuje limitowany wstęp dla turystów. Ten piękny archipelag wysp odwiedziliśmy w przeszłości kilkanaście razy łowiąc tam olbrzymie ryby (przede wszystkim GT oraz tuńczyki psie i żółtopłetwe). Bardzo dobrze znamy miejscowe realia i wiemy jak przygotować się do wędkarskiej wyprawy w ten mało poznany zakątek Oceanu Indyjskiego. Szczegółowe informacje na ten temat każdy z uczestników otrzyma oczywiście pisemnie przed wyprawą. Andamany są obecnie jednym z najlepszych łowisk wielkich oceanicznych drapieżników na naszej planecie a wyprawa w to miejsce to realna szansa na spotkanie z rekordowymi rybami. Jest to także okazja na poznanie bardzo egzotycznego (ale bezpiecznego) kraju, który absolutnie w niczym nie przypomina Europy.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Na Andamany zapraszamy przede wszystkim spinningistów, którzy chcą się zmierzyć z dużymi morskimi drapieżnikami jak GT czy różne gatunki tuńczyków. Termin, który wybraliśmy na wyjazd jest jednym z najkorzystniejszych w roku i przy odrobinie szczęścia do pogody wyniki wędkarskie powinny być bardzo dobre. Będziemy łowić na popping, speed oraz slow jigging. Sprzęt wędkarski można wypożyczyć na miejscu jeśli ktoś nie posiada odpowiedniego do tych metod. Aby skutecznie łowić tak duże ryby przy użyciu mocnego sprzętu od uczestników wymagana jest podstawowa sprawność fizyczna (oczywiście nie trzeba być wybitnie wytrenowanym ale należy sobie zdawać sprawę, iż wędkowanie odbywa się na oceanie, podczas gorącej pogody i w każdej chwili można wziąć duża, bardzo silna ryba, która wymaga od wędkarza mocnej i zdecydowanej walki).

Podczas pobytu na Andamanach warunki pobytowe są w zupełności wystarczające, ale nie ma tam luksusowych, 5-gwiazdkowych hoteli z obsługą, którą znamy z Europy. Pokoje są pojedyncze, wygodne i schludne. Miejscowi ludzie są bardzo mili i uczynni, ale trzeba przyzwyczaić się do ich sposobu bycia (robią wszystko wolniej niż u nas). Podczas pobytu w Port Blair w pokojach będzie klimatyzacja. Podczas pobytu na Małym Andamanie klimatyzacji w pokojach nie będzie (nie ma tam hoteli, które by ją posiadały). Więcej szczegółów poniżej.

Skrócony program wyjazdu

Dzień 1 wylot z Warszawy i przelot do Port Blair na Andamanach (lot z minimum jedną przesiadką po drodze)
Dzień 2 przylot do Port Blair, formalności wizowe, zakwaterowanie, odpoczynek i aklimatyzacja, pokoje 1 – osobowe z klimatyzacją
Dzień 3 wędkowanie z Port Blair, nocleg w Port Blair
Dzień 4 wędkowanie z Port Blair, nocleg w Port Blair
Dzień 5 rozpoczynamy część ekspedycyjną wyprawy i płyniemy w kierunku archipelagu Małych Andamanów (ok. 80 km). Po drodze oczywiście łowimy. Wieczorem nocleg na Małym Andamanie, pokoje 1-osobowe bez klimatyzacji (są wiatraki w pokojach).
Dzień 6 wędkowanie z Małego Andamanu, nocleg j.w
Dzień 7 wędkowanie z Małego Andamanu, nocleg j.w
Dzień 8 wracamy do port Blair, oczywiście wędkowanie po drodze, nocleg w Port Blair, pokoje 1-osobowe z klimatyzacją
Dzień 9 wylot z Port Blair do Warszawy (minimum 1 przesiadka po drodze). Tego samego dnia lub wcześnie rano następnego lądujemy w Warszawie.

Cena

Całkowita cena imprezy: 3450 USD od osoby + przeloty

Cena imprezy zawiera

  • 7 noclegów na Andamanach w Port Blair oraz na Małym Andamanie
  • 6 dni wędkowania z profesjonalnej i szybkiej łodzi wędkarskiej skonstruowanej specjalnie do łowienia na popping. Łódź ma 11 metrów, duży otwarty pokład i 2 silniki po 200 KM. Łódź prowadzona jest przez bardzo doświadczoną
  • załogę (kapitan oraz pomocnik), która wędkuje na Andamanach od ponad 20 lat.
  • śniadania podczas pobytu na Andamanach oraz lunche podczas wędkowania
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL i bagażu (ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia Covid, ale nie koszty ewentualnej kwarantanny)
  • całą logistykę, przygotowanie wyprawy oraz udział polskiego opiekuna, który czuwa nad przebiegiem wyjazdu

Cena imprezy nie obejmuje

Kosztów dojazdu (biletów lotniczych do/z Port Blair), wyżywienia (poza tym wymienionym w programie), licencji wędkarskich (płatne na miejscu – ok. 170 USD/osoba za 6 dni wędkowania – cena licencji obowiązująca na dzień 06.04.2024), wypożyczenia sprzętu wędkarskiego (dla osób, które nie posiadają własnego), opłat wizowych do Indii (niskie).

Wyprawę na Andamany możemy połączyć z 2-3 dniowym postojem w Indiach i zorganizować w tym czasie ciekawe zwiedzanie tego pięknego kraju. Szczegóły ustalimy dla chętnych po zebraniu całej grupy na wyjazd.

Na miejscu można wypożyczyć potrzebny sprzęt wędkarski wysokiej klasy (wędki, kołowrotki z plecionkami). Przynęty i akcesoria należy mieć własne. Oczywiście udzielimy precyzyjnej informacji w co należy się zaopatrzyć przed wyprawą.

Dojazd na miejsce

Przeloty na trasie Warszawa-Port Blair–Warszawa kształtują się na poziomie 5 tys – 7 tys. PLN/osoba w obie strony. Dokładna cena zależy od wybranej trasy, ilości przesiadek po drodze oraz terminu rezerwacji biletów. Szczegóły dotyczące przelotu będziemy ustalać po zebraniu całej grupy na wyjazd. Na trasie przelotu będzie co najmniej 1 przesiadka po drodze w każdą stronę.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład obowiązują przy założeniu, iż w wyjeździe biorą udział 4 osoby + polski opiekun (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować wówczas zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. liczby przewodników na grupę, itp.).


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16