Jezioro Gigantów | Hiszpania


Impreza grupowa – jesień 2024

Po raz kolejny wyruszamy na Jezioro Gigantów. To wyjątkowe na wędkarskiej mapie miejsce, gdzie żyją największe okonie Europy, a presja wędkarska jest wciąż znikoma. Ryby w rozmiarach 45 – 52 cm (1,5 – 2.5 kg) są tutaj powszechną i codzienną zdobyczą. Największy okoń jaki do tej pory został złowiony podczas naszych wypraw mierzył 54,5 cm i ważył prawie 3 kg (kwestią czasu jest, kiedy przekroczymy tę magiczną barierę). Poza tym w jeziorze żyje bardzo duża populacja sandacza (dużo ryb w przedziale 70-80 cm) i grube, pięknie wybarwione szczupaki. Nie ma potrzeby dalej zachwalać tego łowiska. Zamiast tego obejrzyjcie proszę filmy, które nakręcił Kamil Walicki oraz inni uczestnicy podczas organizowanych przez nasze biuro wyjazdów:

Filmy z łowiska:

Dla kogo jest ten wyjazd?

Dla wszystkich wędkarzy, którzy chcą mocno wyśrubować swój okoniowi rekord. Szansa na złowienie ryby o masie 2.5 kg jest tutaj wyjątkowa duża. Informujemy jednak, iż Jezioro Gigantów nie jest łowiskiem prostym. Są takie dni, kiedy można złowić 4-5 olbrzymich okoni w ciągu godziny, a są i takie okresy, kiedy przez cały dzień nikt nie ma okoniowego skubnięcia. Wszystko zależy od pogody i bieżących warunków na łowisku. Na szczęście w przypadku braku żerowania garbusów łatwo można „ratować” się sandaczami i szczupakami, których w jeziorze jest bardzo dużo. W listopadzie ryb szukamy na wodzie od kilku do kilkunastu metrów głębokości. Drapieżniki w tym czasie zaczynają ostre żerowanie przed krótką, hiszpańską zimą.

Zakwaterowanie podczas naszej wyprawy na miejscu to wygodne i w pełni wyposażone apartamenty leżące 15 minut jazdy samochodem od jeziora. Obok naszego zakwaterowania są sklepy, restauracje, itp.

Polski opiekun grupy to doświadczony, kontaktowy wędkarz, który rewelacyjnie zna jezioro i jego wędkarskie uwarunkowania. Łowiąc z nim będziecie pod profesjonalną i rzetelną opieką.

Skrócony program wyjazdu

Dzień 1przelot z Warszawy do Bilbao (1 przesiadka po drodze), przejazd na miejsce zakwaterowania (ok. 80 minut)
Dzień 2-76 pełnych dni wędkowania na Jeziorze Gigantów pod opieką naszego przewodnika
Dzień 8zakończenie pobytu, przejazd do Bilbao, lot powrotny do Warszawy (1 przesiadka po drodze)

Cena

Całkowita cena imprezy: 990 Euro od osoby (kajak z tradycyjną echosondą) + przelot do/z Bilbao + wynajem aut na miejscu.

Całkowita cena imprezy: 1220 Euro od osoby (kajak z echosondą "live") + przelot do/z Bilbao + wynajem aut na miejscu.

Cena imprezy zawiera

  • 7 noclegów w komfortowych warunkach (15 minut samochodem od łowiska)
  • 6 dni wędkowania pod opieką polskiego przewodnika
  • profesjonalny kajak wędkarski wraz z kolorową echosondą/GPS Garmin lub Humminbird (dostępne 3 kajaki z echosondą "live"). Uwaga! Maksymalna ładowność kajaka to 130 kg!
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL i bagażu (ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia Covid, ale nie koszty ewentualnej kwarantanny)
  • cała logistyka, przygotowania wyprawy
  • kompleksowa informacja wędkarska o łowisku i potrzebnym ekwipunku przed wyprawą

Cena imprezy nie obejmuje

Kosztów dojazdu (biletów lotniczych do/z Bilbao), wyżywienia (ceny niewiele wyższe niż w Polsce), licencji wędkarskich (płatne na miejscu – 20 Euro/osoba), wynajmu aut na lotnisku w Bilbao (koszt dzielony po równo między uczestników wyjazdu).

Dojazd na miejsce

Przelot Warszawa-Bilbao–Warszawa. Koszt biletu w klasie ekonomicznej (bagaż w cenie) od 1500 do 2000 PLN/osoba w zależności od linii lotniczych i terminu rezerwacji).

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład obowiązują przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 7 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować wówczas zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. liczby przewodników na grupę, itp.).


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16