Aktualności

Rozpoczęliśmy sezon na Malediwach

Ucieczka od zimy


Jednymi z pierwszych wypraw jakie zrealizowaliśmy w 2024 były dwa wyjazdy na Malediwy. Pod względem wędkarskim były dość trudne. Silne wiatry uniemożliwiały łowienie w najlepszych miejscach tego cudownego archipelagu, a dodatkowo ryby żerowały dość kapryśnie.

Co prawa intensywnie, ale bardzo krótko w ciągu dnia. Zazwyczaj większą aktywność drapieżników notowaliśmy w czasie przypływu jednak i tak była ona wyraźnie gorsza niż zazwyczaj na Malediwach. Średnio w ciągu dnia można było liczyć na 1-2 godziny niezłych brań. Pozostały czas na oceanie był praktycznie „martwy”, a ryby totalnie nie żerowały. Niestety nawet na najbardziej egzotycznych łowiskach na świecie takie sytuacje od czasu do czasu się zdarzają, a nam wędkarzom nie pozostaje nic innego jak to zaakceptować i mieć nadzieję, że następnym razem trafią się lepsze warunki. Łowiliśmy przede wszystkim na popping i tropikalny spinning. Trafiło się kilkanaście ładnych karanksów (GT), z których największy przekroczył 30 kg. Na pokładzie łodzi były też tuńczyki żółtopłetwe, ale raczej z tych mniejszych (do 10-12 kg). Mieliśmy na kijach kilka prawdziwych olbrzymów (szacujemy je na minimum 40-50 kg), ale tym razem zabrakło szczęścia. Te kolosy są nie do zatrzymania i wiele szczęścia/umiejętności potrzeba aby branie tuńczyka tej wielkości zakończyło się sukcesem.

Wartym odnotowania są ciekawe przyłowy, które rzadziej zdarzają się przy okazji poppingowania – dość liczne spotkania z wahoo, a jednej z łodzi udało się także złowić kilka mahi-mahi (koryfena).

Towarzysko wyprawy były jak zawsze bardzo udane. Mnóstwo śmiechu, pozytywnych emocji i oczywiście…snucie planów na kolejne wędkarskie przygody!

14.02.2024

Galeria zdjęć
Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12