Oman | Ocean Indyjski


Impreza grupowa – zima 2025

Po raz pierwszy wybieramy się do Omanu. Nigdy przedtem tam nie wędkowaliśmy, ale słyszeliśmy wiele dobrego o tym miejscu. Postanowiliśmy wreszcie sprawdzić te obiecujące doniesienia. Naszym miejscem docelowym jest południowy Oman, a dokładniej archipelag wysp Hallaniyat. Na skutek bardzo silnych prądów i dużych pływów ocean w tej okolicy kipi od morskiego życia co przekłada się na kilkaset występujących tam gatunków ryb. Nas interesują oczywiście największe morskie drapieżniki, które będziemy łowić na spinning/popping oraz jigging. Mowa oczywiście o karanksach olbrzymich (GT) oraz tuńczykach żółtopłetwych, których najlepszy okres połowu przypada właśnie na luty i marzec. Jeśli chodzi o GT to Oman słynie z największych przedstawicieli tego gatunku na świecie. Mówimy o rybach w przedziale 40-65 kg. Skusić takiego kolosa do brania to jedno, ale wyholować….to już zupełnie inna sprawa. Nawet dysponując najlepiej dobranym sprzętem i wysokimi umiejętnościami potrzeba tu wiele szczęścia! Karanksów tej wielkości nie ma w Omanie wiele, ale jeśli ktoś chce potencjalnie pobić rekord świata to nie ma na to lepszego miejsca niż właśnie Hallaniyat. Dużo czasu na wyprawie poświęcimy z pewnością tuńczykom. Te przepiękne ryby będziemy łowić na otwartym morzu (od 20 do 90 minut rejsu łodzią) i należy spodziewać się przede wszystkim drapieżników w przedziale 20-50 kg. Oczywiście, jak to w przypadku tuńczyków nigdy do końca nie wiadomo jakiej wielkości sztuka zaatakuje naszego poppera czy stickbaita. Co roku w południowym Omanie łowione są okazy przekraczające nawet 100 kg!

Oman oferuje także bardzo dobre warunki do łowienia quennfish, serioli (amberjack) oraz przeróżnych gatunków snapperów. Ostatnie 2 gatunki łowi się przede wszystkim na speed lub slow jigging.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Do Omanu zapraszamy przede wszystkim spinningistów, którzy chcą się zmierzyć z dużymi morskimi drapieżnikami. Termin, który wybraliśmy na wyjazd jest jednym z najkorzystniejszych w roku i przy odrobinie szczęścia do pogody wyniki wędkarskie powinny być dobre. Będziemy łowić na popping, speed oraz slow jigging. Sprzęt wędkarski można wypożyczyć na miejscu jeśli ktoś nie posiada odpowiedniego do tych metod. Aby skutecznie łowić tak duże ryby przy użyciu bardzo mocnego sprzętu od uczestników wymagana jest podstawowa sprawność fizyczna (oczywiście nie trzeba być wybitnie wytrenowanym ale należy sobie zdawać sprawę, iż wędkowanie odbywa się na oceanie, podczas upalnej pogody i w każdej chwili można wziąć duża, bardzo silna ryba, która wymaga od wędkarza mocnej i zdecydowanej walki). Należy być także przygotowanym na potencjalnie niekorzystne warunki pogodowe (wiatr i większa fala). Ryzyko ich wystąpienia w terminie naszej wyprawy jest niewielkie, ale trzeba sobie zdawać sprawę, iż wędkujemy na Oceanie Indyjskim, często na zupełnie otwartym morzu.

Na dziś dzień Oman jest krajem w pełni bezpiecznym i stabilnym politycznie. Warunki pobytowe są komfortowe. Zarówno jeśli chodzi o zakwaterowanie (wygodna i w pełni wyposażona baza wędkarska) jak i łowienie (duża i szybka łódź przystosowana do miejscowych realiów i prowadzona przez doświadczonego przewodnika).

Skrócony program wyjazdu

Dzień 1 wylot z Polski i przelot do Salalah (lot z minimum jedną przesiadką po drodze)
Dzień 2 Przylot do Salalah, transfer do bazy wędkarskiej (ok. 4-5 h), zakwaterowanie, odpoczynek i aklimatyzacja, pokoje 2 – osobowe z klimatyzacją i łazienkami
Dzień 3-8 6 dni wędkowania na szybkiej łodzi wraz z profesjonalnym przewodnikiem
Dzień 9 Wylot z Omanu i przelot do Polski (minimum 1 przesiadka po drodze), zakończenie imprezy.

Cena

Całkowita cena imprezy: 4180 USD od osoby + przeloty

Cena imprezy zawiera

  • 7 noclegów w Omanie (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją)
  • 6 dni wędkowania z profesjonalnej i szybkiej łodzi wędkarskiej skonstruowanej specjalnie do łowienia na popping. Łódź ma 940 cm, duży otwarty pokład i 2 silniki po 200 KM. Łódź prowadzona jest przez bardzo doświadczonego kapitana
  • transfery na terenie Omanu
  • pełne wyżywienie oraz napoje bezlkoholowe
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL i bagażu (ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia Covid, ale nie koszty ewentualnej kwarantanny)
  • całą logistykę, przygotowanie wyprawy oraz udział polskiego opiekuna, który czuwa nad przebiegiem wyjazdu (Maciek Rogowiecki)

Cena imprezy nie obejmuje

Przelotów, wypożyczenia sprzętu wędkarskiego (dla osób, które nie posiadają własnego), napojów alkoholowych, napiwków dla kapitana łodzi.

Wyprawę do Omanu możemy połączyć z dodatkowym, 2-3 dniowym zwiedzaniem tego pięknego kraju. Szczegóły ustalimy dla chętnych po zebraniu całej grupy na wyjazd.

Na miejscu można wypożyczyć potrzebny sprzęt wędkarski wysokiej klasy (wędki, kołowrotki z plecionkami). Przynęty i akcesoria należy mieć własne. Oczywiście udzielimy precyzyjnej informacji w co należy się zaopatrzyć przed wyprawą.

Dojazd na miejsce

Przeloty na trasie Warszawa – Salalah – Warszawa kształtują się na poziomie 3 – 5 tys. PLN/osoba w obie strony. Dokładna cena zależy od wybranej trasy, ilości przesiadek po drodze oraz terminu rezerwacji biletów. Szczegóły dotyczące przelotu będziemy ustalać po zebraniu całej grupy na wyjazd. Na trasie przelotu będzie co najmniej 1 przesiadka po drodze w każdą stronę.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład obowiązują przy założeniu, iż w wyjeździe biorą udział 3 osoby + polski opiekun (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować wówczas zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. liczby przewodników na grupę, itp.).


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12