Steigen | Północna Norwegia


Impreza grupowa - jesień 2024

Na prośbę uczestników naszych autokarowych wypraw do Norwegii, tym razem udajemy się daleko na północ – do położonej w regionie Vasteralen bazy Steigen. Jest to wyjątkowe miejsce na wędkarskiej mapie Norwegii, które regularnie odwiedzamy z wędką już przeszło 15 lat. Okolica jest przepiękna (podczas wędkowania widać Lofoty!), bardzo zasobna w ryby, a nasza baza dysponuje komfortowym zapleczem do wędkowania. Będziemy kwaterować nad samym brzegiem morza (1 m od wody) w wygodnych 4 i 6-osobowych apartamentach z pełnym wyposażeniem. Na miejscu jest oczywiście dostępne osobne pomieszczenie do sprawiania ryb oraz obszerne zamrażarki na filety. Łowimy z bezpiecznych, aluminiowych łodzi Kvaerno wyposażonych w silniki 50-60 KM oraz echosondy/GPS/plotery.

Termin naszej wyprawy nie został wybrany przypadkowo. Sierpień i wrzesień to w Norwegii miesiąc wyjątkowo dobrych brań i w okolicy Steigen można o tej porze roku liczyć na częste spotkania z bardzo dużymi czarniakami (do 20 kg), dorszami (do 30 kg), rdzawcami (6-7 kg) oraz oczywiście halibutem. Łowisko jest zróżnicowane – w zasięgu 30 minut drogi łodzią od bazy jest kilka górek podwodnych, których szczyty wychodzą na 10-20 m, a stoki opadają do ponad 200 m. Są to pewne łowiska wielu gatunków ryb i przy dobrej pogodzie dobre wyniki w ich rejonach są praktycznie gwarantowane.

Samolotem do Norwegii

Różnicą w stosunku do poprzednio organizowanych wyprawa jest dojazd na miejsce. Tym razem wygodnie i szybko na wyprawę udamy się samolotem dzięki czemu unikniemy 4 dni czasu, które normalnie spędzilibyśmy w autokarze. Transport lotniczy powoduje co prawda wzrost ceny wyjazdu w stosunku do transportu autokarowego, ale zapewnia znacznie większy komfort, wygodę i znaczącą oszczędność czasu. W cenie biletów lotniczych każdy z uczestników będzie miał zagwarantowane 46 kg bagażu co pozwoli na bezkompromisowe spakowanie się na wyjazd.

UWAGA! Nasza baza w Steigen jest korzystnie ulokowana pod względem geograficznym w przypadku niekorzystnej pogody. Podczas silnego wiatru jest możliwość wędkowania w rozległym i ciekawym fiordzie, gdzie można liczyć na średnich (1-10 kg) rozmiarów dorsze, rdzawce, mniejsze czarniaki oraz halibuty.

Dobry przewodnik to podstawa udanej wyprawy

W cenie wyjazdu zawarta jest opieka doświadczonego, polskiego przewodnika wędkarskiego, który bardzo dobrze zna łowisko i norweskie realia wędkowania. Nasz wędkarski ekspert będzie do dyspozycji grupy przez cały okres wyprawy (leci i wraca razem z uczestnikami). W każdej chwili służy uczestnikom swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Skrócony program wyjazdu

Dzień 1 (26/08)Wylot z Warszawy we wczesnych godzinach porannych. Lot do Oslo i przesiadka na samolot do Bodø. Po przylocie do Bodø tranfer autokarem do Steigen (220 km). Przyjazd do bazy wieczorem lub we wczesnych godzinach nocnych
Dzień 2,3,4,5,6,7 (27/08 – 02/09)pobyt w Steigen, 7 nocy/6 dni wędkowania w rejonie Steigen
Dzień 8 (02/09)Wyjazd z bazy Steigen we wczesnych godzinach porannych lub w nocy 01/02.09, transfer do Bodø a następnie lot do Oslo i do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych i zakończenie wyprawy

Cena

Całkowita cena imprezy: 4800,- PLN*, od osoby + przelot do/z Bodø

Cena imprezy zawiera

  • opiekę i przewodnictwo wędkarskie przedstawiciela Eventur Fishing
  • 7 noclegów w ośrodku wędkarskim (bardzo dobre warunki pobytowe, pokoje 2-osobowe, baza z pełnym wyposażeniem i o wysokim standardzie)
  • 6 dni wędkowania – łodzie 3 oraz 4-osobowe z silnikami 50 – 60 KM, echo, GPS, ploter
  • przejazd komfortowym autokarem z dużą ilością miejsca na bagaż na trasie Bodø – Steigen - Bodø
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW, KL oraz bagażu plus ubezpieczenie od kosztów ratownictwa plus dodatkowe assistance
  • pełną informację wędkarską o łowisku przed wyjazdem (łącznie z konkretnymi namiarami GPS na najlepsze łowiska, górki podwodne, itp.), pełną informację sprzętową

Cena imprezy nie obejmuje

  • paliwa do łodzi (płatne na miejscu według zużycia)
  • wyżywienia (częściowo można zabrać z Polski, po drodze zrobimy dodatkowe zakupy)
  • kaucji zwrotnych za domki/łodzie wędkarskie ( ok. 600 – 800 NOK/osoba – kaucja jest płatna na miejscu i zwracana pod koniec pobytu w przypadku braku uszkodzeń domków/łodzi)
  • przelotu do/z Norwegii (patrz poniżej)

Przelot do Bodø

Bilety lotnicze (linie Norwegian) zostaną zakupione po skompletowaniu całej grupy na wyjazd (18 osób). Koszt biletów lotniczych w 2 strony szacujemy na 1500 – 2500 PLN/osoba w obie strony. Dokładna cena przelotu zależy od momentu wykupienia biletów – im szybciej zostanie skompletowana cała grupa na wyjazd tym szybciej zostaną one zakupione i tym będą tańsze. Podana cena przelotu będzie zawierać dodatkowy bagaż dla każdego uczestnika (w sumie 46 kg bagażu na osobę + bagaż podręczny). Wędki do Norwegii będziemy przewozić w tubach lotniczych. Na całą grupę potrzeba 4-5 takich tub. Jest to bagaż dodatkowo płatny w liniach lotniczych a jego koszty podzielimy po równo na wszystkich uczestników. Koszty przewozu tub są niewielkie.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 19 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze.

* Cena wyjazdu skalkulowana według kursu NOK z dnia 13.10.2023 (kurs sprzedaży pieniądza Alior/BPH) oraz na podstawie cen połączeń promowych Gdynia–Karlskrona–Gdynia z dnia 04.02.2022. W przypadku znacznego wzrostu kursu NOK oraz cen połączeń promowych, cena imprezy może ulec zmianie w niewielkim stopniu.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12