Rejon Bräcke | środkowa Szwecja


Impreza grupowa – czerwiec 2024

Chcielibyśmy zaproponować Państwu kameralną wyprawę wędkarską w wyjątkowy i przepiękny rejon Jämtland. Kraina ta nazywana jest przedsionkiem Laponii. Jest to jedna z najdzikszych i najmniej zindustrializowanych części Szwecji z zerową presją wędkarską. Znajdziemy tam dziesiątki czystych jezior o najróżniejszej charakterystyce, krystalicznie czyste rzeki i strumienie, przepiękne, gęste lasy…, no i oczywiście wielką obfitość ryb.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Na wyprawę grupową do Bräcke, zapraszamy przede wszystkim wędkarzy spinningowych (muszkarze też znajdą coś dla siebie). Podczas wędkowania będziemy skupiać się na rybach drapieżnych, takich jak: szczupaki, okonie, pstrągi, lipienie i jazie. Do dyspozycji będziemy mieli wiele okolicznych jezior, a także jedną z najlepszych pstrągowych rzek w Szwecji, czyli Giman. Na jeziorach będą do dyspozycji łodzie z silnikami spalinowymi 4-5 KM (silniki do łódek dowozimy autem). Wędkowanie w rzece odbywać się będzie z brzegu (tu zdecydowanie przydadzą się spodniobuty).

Miejscem zakwaterowania i naszą bazą wypadową będzie dom w miejscowości Bräcke. W domu, do Państwa dyspozycji będą cztery, niezależne mieszkania 3-4 osobowe. Każde z własną łazienką z prysznicem i WC, sypialnią z łóżkami piętrowymi i niewielkim aneksem kuchenno-jadalnianym. Łowiska na których będziecie Państwo wędkować znajdują się od 5 do 30 kilometrów od bazy. Codziennie będziemy nad nie dojeżdżać samochodami.

Cena

Całkowita cena imprezy: 3150 PLN od osoby + bilety promowe (cenniki pojawią się w listopadzie 2023 – cena nie powinna przekroczyć 1200 PLN za osobę w obie strony)

Cena imprezy zawiera

  • 7 noclegów w apartamentach w Bräcke
  • poszewki na pościel, ręczniki i sprzątanie końcowe
  • 6 dni wędkowania na wodach rejonu Jämtland. Do dyspozycji łódki wędkarskie z silnikami spalinowymi 4-5 KM (1 łódź na 2 wędkarzy)
  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing oraz właściciela ośrodka
  • pełną informację wędkarską, logistykę i przygotowanie wyprawy
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL i bagażu

Cena imprezy nie obejmuje

biletów promowych (na tą chwilę nie ma jeszcze cenników i rozkładów na sezon 2024 na trasę Gdańsk-Nyneshamn-Gdańsk), wyżywienia, licencji wędkarskich (płatne na miejscu – ok. 350 SEK/osoba/tydzień - jeziora oraz 200-500 SEK/osoba/dzień – rzeka Giman), sprzętu wędkarskiego, paliwa do łódek.

Dojazd na miejsce

Po zebraniu całej grupy, ustalimy z Państwem, kto z uczestników zabiera własne auto. Na grupę potrzebne będą 3-4 samochody. Uczestników dopasujemy do aut „geograficznie” ze względu na miejsce zamieszkania.Dalej rejs na trasie Gdańsk-Nynesham i dojazd do Bracke (około 550 kilometrów po Szwecji).

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład obowiązują przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 12 osób + polski opiekun (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować wówczas zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. liczby przewodników na grupę, itp.).


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21,
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12