Steigen | Północna Norwegia


Impreza grupowa - jesień 2022

Na prośbę uczestników naszych autokarowych wypraw do Norwegii, tym razem udajemy się daleko na północ – do położonej w regionie Vasteralen bazy Steigen. Jest to wyjątkowe miejsce na wędkarskiej mapie Norwegii, które regularnie odwiedzamy z wędką już przeszło 15 lat. Okolica jest przepiękna (podczas wędkowania widać Lofoty!), bardzo zasobna w ryby, a nasza baza dysponuje komfortowym zapleczem do wędkowania. Będziemy kwaterować nad samym brzegiem morza (1 m od wody) w wygodnych 4 i 6-osobowych apartamentach z pełnym wyposażeniem. Na miejscu jest oczywiście dostępne osobne pomieszczenie do sprawiania ryb oraz obszerne zamrażarki na filety. Łowimy z bezpiecznych, aluminiowych łodzi Kvaerno wyposażonych w silniki 50-60 KM oraz echosondy/GPS/plotery.

Termin naszej wyprawy nie został wybrany przypadkowo. Wrzesień to w Norwegii miesiąc wyjątkowo dobrych brań i w okolicy Steigen można o tej porze roku liczyć na częste spotkania z bardzo dużymi czarniakami (do 20 kg), dorszami (do 30 kg), rdzawcami (6-7 kg) oraz oczywiście halibutem. Łowisko jest zróżnicowane – w zasięgu 30 minut drogi łodzią od bazy jest kilka górek podwodnych, których szczyty wychodzą na 10-20 m, a stoki opadają do ponad 200 m. Są to pewne łowiska wielu gatunków ryb i przy dobrej pogodzie dobre wyniki w ich rejonach są praktycznie gwarantowane.

UWAGA! Nasza baza w Steigen jest korzystnie ulokowana w przypadku niekorzystnej pogody. Podczas silnego wiatru jest możliwość wędkowania w rozległym i ciekawym fiordzie, gdzie można liczyć na średnich (1-10 kg) rozmiarów dorsze, rdzawce, mniejsze czarniaki oraz halibuty.

Dojazd na miejsce

Zapewniamy duży, nowoczesny i komfortowy autokar na całej trasie. Autokar będzie posiadał dodatkową przyczepkę bagażową, którą można wykorzystać na przewóz prowiantu w drodze do Norwegii oraz na przewóz ryb w drodze powrotnej z Norwegii. Autokar będzie poruszał się po trasie Warszawa – Łódź – Gdynia – Karlskrona – Steigen. Szczegóły programu poniżej.

Skrócony program wyjazdu

Dzień 1 (14/09)przejazd Warszawa–Łódź–Gdynia, rejs dzienny do Karlskrony (14.09, godz. 09.00), kabiny 4-osobowe z łazienkami
Dzień 2-3-4 (14 -15-16.09)przejazd do Steigen (1700 km) z Karlskrony. Nocleg po drodze (9 h) na terenie Szwecji. Przyjazd do Steigen 16.09 w godzinach popołudniowych lub wczesnym wieczorem
Dzień 4-11 (16.09–23.09)pobyt w Steigen, 7 nocy/6 dni wędkowania
Dzień 11-12-13 (23.09 – 25.09)wyjazd ze Steigen w godzinach 08.00 – 09.00, przejazd do Karlskrony, po drodze nocleg na terenie Szwecji, rejs powrotny z Karlskrony dnia 25.09 o godzinie 09.00
Dzień 13 (25.09)przyjazd do Gdyni i przejazd do Łodzi/Warszawy, zakończenie imprezy

Cena

Całkowita cena imprezy: ok. 3790,- PLN*, od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę i przewodnictwo wędkarskie przedstawiciela Eventur Fishing
  • 7 noclegów w ośrodku wędkarskim (bardzo dobre warunki pobytowe)
  • 6 dni wędkowania – łodzie 4-osobowe z silnikami 50 – 60 KM, echo, GPS
  • bilet promowy na trasie Gdynia–Karlskrona-Gdynia, kabiny 4-osobowe z łazienkami
  • przejazd komfortowym autokarem z dużą ilością miejsca na bagaż (dodatkowa przyczepa bagażowa) na trasie Warszawa–Steigen-Warszawa
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW, KL oraz bagażu plus ubezpieczenie od kosztów ratownictwa plus dodatkowe assistance

Cena imprezy nie obejmuje

  • paliwa do łodzi (płatne na miejscu według zużycia)
  • wyżywienia (częściowo zabieramy z Polski – jest miejsce w autokarze)
  • 2 niedrogich noclegów w Szwecji na trasie przejazdu autokaru
  • kaucji zwrotnych za domki/łodzie wędkarskie (płatna na miejscu i zwracana pod koniec pobytu w przypadku braku uszkodzeń domków/łodzi)

Na te oboczne koszty należy zabrać ze sobą na wyjazd ok. 2500 – 3500 NOK. Wyżywienie można zabrać z Polski lub zakupić produkty spożywcze na miejscu w Norwegii (najbliższy sklep ok 5 km). W autokarze będzie miejsce na dodatkowy bagaż. Na miejscu obowiązuje kaucja zwrotna za łódź wędkarską – ok. 800,- NOK/osoba, którą pobiera gospodarz i która zwracana jest uczestnikom pod koniec pobytu.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 36 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.).

* Cena wyjazdu skalkulowana według kursu NOK z dnia 04.02.2022 (kurs sprzedaży pieniądza Alior/BPH) oraz na podstawie cen połączeń promowych Gdynia–Karlskrona–Gdynia z dnia 04.02.2022. W przypadku znacznego wzrostu kursu NOK oraz cen połączeń promowych, cena imprezy może ulec zmianie w niewielkim stopniu.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12