Aktualności

Sezon 2022 – powrót do normalności

Zapraszamy do wczesnych rezerwacji, miejsc ubywa szybko!


Z przyjemnością możemy Państwu zakomunikować, że nowy sezon wędkarskich wypraw 2022 powinien już być sezonem względnie normalnym. Europa jest od dłuższego czasu otwarta, w miarę upływu czasu w kolejnych tygodniach powinny otwierać się już też kraje zamorskie. Powrócą więc wyprawy do Kanady, dalekiej Rosji, Afryki czy Ameryki Południowej.

Używamy terminu względnie, gdyż oczywiście życie w postkowidowej rzeczywistości nie będzie już identyczne z tym życiem, którego doświadczaliśmy wcześniej. Wyjazdy zagraniczne będą obwarowane rozmaitymi restrykcjami i dodatkowymi wymogami, a ich skala będzie zależała od konkretnego kraju, do którego będziemy chcieli się udać. Będą zatem rozmaite warunki wjazdu do danego miejsca – czy to szczepienia, czy testy, czy jedno i drugie. Regulacje te są już teraz tak rozmaite, że o warunkach wjazdu będziemy informowali Państwa w momencie, gdy będą Państwo zainteresowani konkretną ofertą.

Szczepieni będą mieli najłatwiej

Jeśli chodzi o najpopularniejsze kraje, jak Skandynawia (Szwecja, Finlandia, Norwegia), Irlandia czy Hiszpania, generalnie w najlepszej sytuacji będą zaszczepieni posiadający tzw. „kowidowy paszport”. Oni na dzień dzisiejszy mogą wjeżdżać do tych krajów bez problemów i konieczności odbywania kwarantanny. Jednak nieco inaczej jest w przypadku osób niezaszczepionych – ich możliwości wjazdu do danego państwa będą zapewne uwarunkowane ogólnym poziomem zakażeń w Polsce. Jeśli będziemy strefą „zieloną”, wystarczy test, jeśli „czerwoną”, w tym przypadku niezaszczepionych może obowiązywać dodatkowa kwarantanna.

W przypadku krajów spoza strefy Schengen, też szczepienia będą preferowaną formą uznania danej osoby za niezagrażającą nikomu pod względem epidemicznym. Jednak w wielu krajach świata będzie na pewno obowiązywał dodatkowy wymóg testu przed wjazdem. Generalnie zakładamy zatem, że w najlepszej sytuacji będą na pewno w 2022 roku osoby zaszczepione.

Inflacja powoduje zwyżki cen

Pandemia spowodowała jeszcze kolejne zmiany na rynku turystycznym. Po pierwsze jest nieco drożej i widzą to chyba wszyscy. Dodruk pieniędzy na pakiety pomocowe, inflacja i wzrost cen paliw oraz energii to czynniki, które muszą wpłynąć na wzrost cen również w turystyce. Od podwyżek cen nie uciekniemy zatem i my – wędkarze. Sygnalizujemy ten problem już teraz, bo chyba wszyscy musimy się zmierzyć z tym co nieuniknione. Nasi zagraniczni kontrahenci podnoszą ceny i nie mamy na to żadnego wpływu. Oczywiście nie chodzi o jakieś drastyczne skoki cen, raczej o wyrównywanie inflacji, co logiczne i zrozumiałe, choć na pewno niezbyt przyjemne dla konsumenta.

Coraz trudniej o miejsca

Druga kwestia to dynamicznie rosnące zainteresowanie takimi formami turystyki, które dają szansę przebywania na łonie natury, z dala od cywilizacji i ludzkich tłumów. Np. w Szwecji domki letniskowe już są praktycznie wyprzedane na miesiące letnie przyszłego roku, gdyż Szwedzi pozbawieni przez długi czas możliwości podróżowania za granicę nauczyli się niejako korzystać z walorów własnego kraju. Do tego dochodzą Niemcy i inne europejskie narody, które coraz chętniej wybierają ciszę i spokój Skandynawii zamiast zgiełku wielkich hoteli i południowych plaż, gdzie łatwiej zarazić się wirusem. Na szczęście my wędkarze skupiamy się na miesiącach mniej oblężonych przez rezerwacje „wakacyjne”, jednak widzimy, że miejsc wiosną czy jesienią ubywa również w zastraszającym tempie, dlatego apelujemy do Państwa o jak najszybsze rezerwacje wędkarskich wypraw. Z każdym tygodniem wybór będzie coraz mniejszy.

Wiele nowości – europejskich i egzotycznych

Jak zwykle w nowym sezonie zaprosimy Państwa na kilka nowych łowisk w Skandynawii – przede wszystkim w Szwecji, gdzie będzie można liczyć nie tylko na piękne szczupaki, sandacze i okonie, ale również na lipienie czy ryby łososiowate. Mamy nadzieję, że uda nam się sfinalizować rozmowy z wszystkimi potencjalnymi partnerami, a szczególnie zależy nam na nowych miejscach w południowej Szwecji – jak najbliżej portu w Karlskronie. Jest na to duża szansa. Będą też na pewno nowe miejsca w Norwegii, gdyż wyprawy do tego kraju na ryby morskie cieszą się niesłabnącą popularnością.

Jesteśmy również obecnie w trakcie przygotowywania nowych produktów wędkowania morskiego w tropikach i na Morzu Śródziemnym. W nowym sezonie zadebiutują zatem z naszej ofercie świetne łowiska ryb morskich na Malediwach i w Tanzanii (łowienie na popping i spinning). Prowadzimy obecnie rozmowy z kontrahentami i jest duża szansa na bardzo atrakcyjne ceny.

Ponadto chcemy wprowadzić do sprzedaży wycieczki do Hiszpanii nad Morze Śródziemne (ujście Ebro), gdyż odradzająca się tam populacja tuńczyków (również tych największych – błękitnopłetwych) przyciąga coraz większe rzesze miłośników morskiego wędkarstwa. Będzie to z pewnością hit najbliższych lat, a cena powinna odpowiadać możliwościom finansowym dużej rzeszy polskich wędkarzy. To w końcu nie jest wyprawa gdzieś za ocean, a na nasze europejskie morze, choć i tutaj można spodziewać się pięknej słonecznej pogody, wielkiej przygody i pojedynków z prawdziwymi gigantami.

Zapraszamy na wędkarskie wyprawy Eventuru i życzymy pięknych okazów w sezonie 2022!
Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro, 02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16