Rzeka Ebro (Rejon Riba Roja) | Hiszpania


O łowisku

Ośrodek, który Państwu proponujemy, należy do najlepszych baz wędkarskich w Europie. Znajdziemy tu malowniczo położone luksusowe apartamenty i domki campingowe, jest wzorcowo prowadzona przystań i restauracja. Słowem: doskonałe warunki do spędzenia urlopu na łonie natury i korzystania z hiszpańskiego słońca.

Riba Roja - złów suma na spinning!

Rejon jeziora Riba Roja różni się od innych miejsc nad Ebro m.in. tym, że jest stosunkowo dziki i odludny. Inne obyczaje mają też ryby, a przepisy wędkarskie są dość liberalne(Roba Roja leży w Katalonii). Otóż wolno tam np. wędkować w nocy, wolno używać żywca, a sumy biorą zdecydowanie chętniej na spinning, gdyż nie zostały przyzwyczajone do tzw. pelletu. Tak przynajmniej twierdzą gospodarze, a biorąc pod uwagę fakt, jak doskonała jest reputacja tego ośrodka w całej wędkarskiej Europie, nie sposób w to wątpić.

Tak więc można tu zastosować całą gamę wędkarskich technik i często robić coś nowego dla odmiany. Można nawet wynająć sobie specjalną łódź kabinową i spędzać dnie oraz noce na wodzie. Można wędkować stacjonarnie z brzegu dopływając wcześniej łódkami na ciekawe stanowiska , można łowić też bardziej aktywnie na trolling czy spinning, ciągle przemieszczając się po dużym areale wodnym. Poczuć branie suma na kiju – to musi być wyjątkowe uczucie! A pamiętajmy, że tylko spinning bądź trolling daje takie szanse.

Dużo opcji, dużo gatunków

Wielkie sumy cieszą się naturalnie największym zainteresowaniem, ale warto wspomnieć również o bardzo dużej populacji sandacza, który zapewnia gościom nie tylko wielkie wędkarskie emocje, ale również smakowite kolacje pod rozgwieżdżonym hiszpańskim niebem. Latem przy wysokich temperaturach miłośnicy spinningu mają szansę na zapolowanie na wsiedlone tu niegdyś bassy – ryby znane głównie wędkarzom z Florydy i innych amerykańskich stanów. Biorą one niezwykle widowiskowo na powierzchniowe poppery, a także na inne spinningowe przynęty. Natomiast zwolennicy spokojnej gruntowej zasiadki mogą spróbować połowu wielkich dzikich karpi, które imponują nie tylko swoją siłą, ale również przepysznym lekko różowym mięsem.

Najnowszym wędkarskim hitem są okonie, dorastające tutaj do wielkich rozmiarów. Można je łowić na spinning lub na żywca. Dopiero w ostatnim czasie odkryto ich wielką populację, a może dopiero teraz je doceniono. Okonie mają bowiem w Europie wielu zapamiętałych fanów – szczególnie te okazowe.

Wzorcowy ośrodek wędkarski

Inwestując od wielu lat gospodarze stworzyli infrastrukturę na najwyższym poziomie. Na tarasowych zboczach góry, w spokojnym i odludnym miejscu gdzie dawniej funkcjonował kamieniołom, zbudowano ośrodek z pięknym widokiem na jezioro Riba Roja. Znajdziemy w nim najróżniejsze formy zakwaterowania, więc można śmiało powiedzieć, że to oferta „na każdą kieszeń”. Osoby dysponujące większym budżetem mają do dyspozycji luksusowe, klimatyzowane domki i apartamenty, położone na urwistych zboczach z fantastyczną panoramą jeziora. Leżą one z dala od gwarnych miejsc, zapewniając tak lubianą przez wielu z nas prywatność, ciszę i spokój. Z kolei turyści lubiący bardziej „wędkarskie” klimaty mogą zamieszkać w wygodnych drewnianych bungalowach albo w specjalnie dostosowanych przyczepach campingowych. A dla najbardziej wymagających jest nawet coś ekstra: wspomniane już wyżej mieszkalne łodzie kabinowe z kajutami, którymi można przemieszczać się po całym jeziorze i wędkować non-stop, nawet w nocy. Co istotne, od prowadzących te „pływające domy” nie jest wymagany patent sternika.

Przestronna przystań to nie tylko miejsce cumowania łodzi, ale również centralny punkt bazy, w którym skupia się jej życie. Tu wędkarze wymieniają się wrażeniami w połowów, to można wypić kufel piwa, sprawić złowioną rybę, posiedzieć w sympatycznym towarzystwie lub coś przekąsić. Także tutaj można wypożyczyć sprzęt, otrzymać żywce na cały dzień wędkowania etc.

Personel ośrodka składa się z doświadczonych ludzi, znających od podszewki wędkarstwo i potrzeby przybywających tu turystów. Są oni przez cały czas do Państwa dyspozycji. To przede wszystkim doskonali przewodnicy wędkarscy, ale również ludzie dbający o każdy detal, aby Państwa urlop w Hiszpanii przebiegał przyjemnie i bez żadnych zakłóceń. Na terenie ośrodka panuje porządek, jest czysto, spokojnie, a organizacja nie pozostawia nic do życzenia.

Dostępność łowiska

Zarówno z brzegu (głównie łowienie na grunt karpi i na żywca sumów oraz sandaczy), jak i z łodzi z silnikiem spalinowym, która daje dostęp do najlepszych łowisk ryb drapieżnych.

Zasady łowienia i rekomendowane metody

Sum - żywiec, spinning. Karp - metoda gruntowa (kulki proteinowe, kukurydza i inne przynęty), spławik. Sandacz - spinning, żywiec, martwa rybka. Czarny bass - spinning (np. z użyciem powierzchniowych woblerów bezsterowych, tzw. popperów). Na Ebro i zbiornikach zaporowych praktykowana jest metoda żywcowa z użyciem boi, która utrzymuje przynętę w silnym nurcie rzeki. Metoda przy użyciu boi nie jest dozwolona na wszystkich odcinkach. Szczegółowe informacje w biurze Eventur Fishing.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

Wolno zabierać z łowiska 5 sandaczy na osobę dziennie powyżej 50 cm długości. Zgodnie z miejscowym obyczajem nie praktykuje się zabijania dużych sumów (powyżej 180 cm). W ogóle zabijanie sumów, choć dozwolone prawem, jest niemile widziane. Nikt z gości tego zazwyczaj nie robi (chyba że jakaś mała sztuka do zjedzenia na miejscu). Ponadto nie należy używać bassów na żywca ani do połowu na martwą rybkę.

Moja opinia o łowisku

Kiedyś jeździłem nad Ebro do Riba Roja często i z wielką przyjemnością. I jeździłbym dalej, gdyby nie miłość do łososiowatych, bo czasu na wszystko już nie wystarcza… Łowiliśmy z kolegami głównie sandacze na żywca i karpie z gruntu. Inni goście ośrodka zaliczali też wielkie sumy. Oceniam, że była to świetna przygoda: ciepło, spokojnie, niedaleko od Barcelony, do której lataliśmy naszym LOT-em, wygodne zakwaterowanie (w tym ratująca życie klima!) i dobra organizacja (co szczególnie cenię). Ryby bardzo duże i… smaczne :-) Wtedy takich ośrodków nie było zbyt wiele, a i dziś – tak myślę – należy on na pewno do czołówki. Polecam ludziom lubiącym wędkowanie i dobry europejski standard.

Zenon Grabowski

Wypad za Pireneje (2003)

Pod koniec lutego 2003 stwierdziliśmy z Robertem i Zenkiem, że mamy dość wyjątkowo szarej tego roku zimy. Mieliśmy też dość oczekiwania na pierwsze wiosenne wędkowanie. Postanowiliśmy więc wsiąść w samochód i wziąć kurs na południe.

Zobacz reportaż


Zakwaterowanie

Oto proponowane opcje zakwaterowania w ośrodku Riba Roja, leżącym ok. 6 km od miasteczka Riba Roja, oraz 2 km od zapory na rzece Ebro.

Domki typu „Chalet” (do 5 osób)

Dwa wspaniałe domki tego typu są jakby zawieszone nad stromym urwiskiem zbocza góry i posiadają wspaniały widok na jezioro Riba Roja. Leżą na uboczu (choć na terenie ośrodka), co gwarantuje ciszę i spokój. Od strony jeziora oba domy dysponują pięknymi zadaszonymi tarasami z meblami (stoły, krzesła) umożliwiającymi wypoczynek i spożywanie posiłków. W środku salon z dużym oknem balkonowym (widok na jezioro), meblami wypoczynkowymi, telewizorem. Dwie osobne sypialnie a w nich po dwa pojedyncze łóżka (bez możliwości łączenia). Ponadto dwie łazienki . W domku klimatyzacja i ogrzewanie elektryczne. W pełni wyposażona kuchnia: lodówka, płyta ceramiczna do gotowania, kuchenka mikrofalowa, kawiarka, toster, zmywarka. Uwaga: brak piekarnika. Istnieje możliwość zorganizowania jednej dostawki.

W ramach wykupionego pobytu w tych domkach przysługuje pościel, ręczniki, woda, gaz, sprzątanie końcowe, broszura informacyjna, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu. Dzieci do 14 roku życia - gratis. Zwierzęta domowe (pies) – za dopłatą. Prąd/ogrzewanie płatne dodatkowo na miejscu wg zużycia (stan licznika).

Apartament rodzinny nr 2 (do 5 osób)

Piękne mieszkanie dla czterech osób z widokiem na jezioro. Obszerne, urządzone ze smakiem studio położone na zboczu wzgórza, w budynku, w którym znajdują się jeszcze dwa inne mieszkania. Posiada osobne, własne wejście z zewnątrz. Położone bardzo blisko przystani, co jest dla wielu niewątpliwą zaletą. Przestrzeń mieszkalna posiada klimatyzację, ogrzewanie elektryczne, duże panoramiczne okno z widokiem na jezioro. Miejsce do spożywania posiłków dla 5 osób, telewizja satelitarna, dwa masywne łóżka pojedyncze i łóżko piętrowe, szafa na ubrania. Aneks kuchenny z czteropalnikową kuchenką gazową z wyciągiem, ponadto mikrofala, kawiarka, toster, zestaw naczyń.

Dzieci do 14 roku życia - gratis. W ramach wykupionego pobytu przysługuje pościel, ręczniki, woda, gaz, sprzątanie końcowe, broszura informacyjna, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu. Dzieci do 14 roku życia - gratis. Zwierzęta domowe (pies) – za dopłatą. Prąd/ogrzewanie płatne dodatkowo na miejscu wg zużycia (stan licznika).

Apartament wędkarski nr 3 (do 3 osób)

Piękne klimatyzowane studio na pierwszym piętrze budynku, w którym znajdują się dwa inne apartamenty. Jest połączone balkonem z drugim mieszkaniem na piętrze (nr 4). Przez duże okno panoramiczne widać jezioro. Apartament znajduje się na zboczu wzgórza, niedaleko przystani. Posiada osobne, własne wejście z zewnątrz. Pokój dzienny wyposażony w masywne meble rustykalne. Podwójne łóżko piętrowe z zasłoną odgraniczającą je od części dziennej. Aneks kuchenny w pełni wyposażony. Łazienka i WC. Możliwość 1 dostawki.

W ramach wykupionego pobytu przysługuje pościel, ręczniki, woda, gaz, sprzątanie końcowe, broszura informacyjna, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu. Dzieci do 14 roku życia - gratis. Zwierzęta domowe (pies) – za dopłatą. Prąd/ogrzewanie płatne dodatkowo na miejscu wg zużycia (stan licznika).

Apartament wędkarski nr 4 (do 3 osób)

Piękne klimatyzowane (i ogrzewane) mieszkanie na pierwszym piętrze budynku, w którym znajdują się dwa inne apartamenty. Jest połączone balkonem z drugim mieszkaniem na piętrze (nr 3). Przez duże okno panoramiczne widać jezioro. Apartament znajduje się na zboczu wzgórza, niedaleko przystani. Posiada osobne, własne wejście z zewnątrz. W mieszkaniu salon dzienny z telewizorem i meblami wypoczynkowymi. Oddzielna sypialnia z dwoma pojedynczymi łóżkami. Oddzielna wyposażona kuchnia (dysponuje piekarnikiem). Łazienka z prysznicem i WC, ogrzewanie podłogowe. Możliwość 1 dostawki.

W ramach wykupionego pobytu przysługuje pościel, ręczniki, woda, gaz, sprzątanie końcowe, broszura informacyjna, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu. Dzieci do 14 roku życia - gratis. Zwierzęta domowe (pies) – za dopłatą. Prąd/ogrzewanie płatne dodatkowo na miejscu wg zużycia (stan licznika).

Bungalowy wędkarskie (do 4 osób)

3 funkcjonalnie urządzone rustykalne bungalowy z drewna są położone na szczycie wzgórza, nieco dalej od przystani niż apartamenty. Widać z nich jezioro i okoliczne góry – krajobraz jest piękny. W środku aneks kuchenny z kuchenką 4-palnikową, kawiarka, toster, lodówka z zamrażalnikiem. Standardowe wyposażenie w naczynia i sztućce. Miejsce do spożywania posiłków wyposażone w rustykalny stół i krzesła, ponadto regał na ubrania i dwa łóżka piętrowe na 4 osoby. Ogrzewanie elektryczne. Telewizja satelitarna i klimatyzacja. Na zewnątrz zadaszony taras ze stołem i ławkami.

W ramach wykupionego pobytu w tych domkach przysługuje pościel, ręczniki, woda, gaz, sprzątanie końcowe, broszura informacyjna, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu. Dzieci do 14 roku życia - gratis. Zwierzęta domowe (pies) – za dopłatą. Prąd/ogrzewanie płatne dodatkowo na miejscu wg zużycia (stan licznika).

Przyczepa campingowa (2-4 osób)

Ustawiona jest na wzgórzu. Stanowi alternatywę dla tych z Państwa, dla których bungalow jest zbyt duży. Przyczepa ma wymiary: długość 6,85 m, szerokość 2,17 m, wysokość 2,47 m. Najwygodniej w niej mieszkać w dwie osoby, ale na rozstawianej kanapie mogą spać jeszcze dwie kolejne (łóżko podwójne). Dwa łóżka pojedyncze znajdują się w sypialni, oddzielonej przesuwaną ścianką. Wewnątrz stoki, lodówka na gaz, kawiarka, toster, naczynia i sztućce, ogrzewanie, TV satelitarna. Na zewnątrz zadaszona loggia otoczona roślinnością śródziemnomorską i jaśminem. Wewnątrz loggii stół ogrodowy z krzesłami. Aneks kuchenny z drugą lodówką i dwupalnikową kuchenką elektryczną.

W ramach wykupionego pobytu w tych domkach przysługuje pościel, ręczniki, woda, gaz, sprzątanie końcowe, broszura informacyjna, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu. Dzieci do 14 roku życia - gratis. Zwierzęta domowe (pies) – za dopłatą. Prąd/ogrzewanie płatne dodatkowo na miejscu wg zużycia (stan licznika).

Restauracja

Na marzec 2014 planowane jest otwarcie nowej restauracji przy przystani. Będzie tam można spożywać smaczne posiłki po umiarkowanych cenach (śniadania i kolacje), a także posiedzieć przy przysłowiowej lampce wina i podsumować z kolegami wędkarski dzień. Raz w tygodniu odbywać się będzie wieczór przy grillu. Rano będzie można odbierać zamówione pakiety lunchowe na cały dzień wędkowania, możliwe też będzie wykupienie całodziennego wyżywienia (śniadanie i obiadokolacja) za kwotę 18,- euro dziennie. W restauracji będą do nabycia napoje i piwo na wynos.

Personel ośrodka

Jest stale do dyspozycji gości. Po przyjeździe wędkarze są oprowadzani po ośrodku, przechodzą też krótkie przeszkolenie odnośnie do użytkowania łodzi. Otrzymują zamówiony sprzęt i garść informacji na temat najlepszych aktualnie miejsc połowów i zachowań ryb. Przy pierwszym wypłynięciu na wodę personel chętnie pokaże wędkarzom, jak ustawić w nurcie żywcowy system z boją. W ciągu dnia personel monitoruje to, co dzieje się na jeziorze i w razie potrzeby udziela pomocy wędkarzom.

Galeria zdjęć


Sprzęt pływający oraz serwis wędkarski

W ośrodku na Riba Roja proponujemy szereg opcji łodzi wędkarskich.

Łodzie kabinowe (do 8 osób)

Dla osób, które pragną maksimum czasu spędzić na wodzie, od sezonu 2014 przygotowano dwie łodzie kabinowe, w których można zamieszkać. Nie wymagają one patentu sternika motorowodnego. Łodzie są zacumowane przy przystani i tam się do nich wsiada. Następnie poruszać się nimi można po całym zbiorniku Riba-Roja, co zdecydowanie ułatwia wędkowanie – w dzień i w nocy.

Łódź duża – do 8 osób (rekomendowana dla 6 osób), długość ok. 11 m

Wyposażona w ławki do siedzenia, schowki, szafki, relingi i uchwyty na wędki. Kącik dzienny z rozkładanym stołem. Stanowisko do kierowania łodzią z fotelem i kierownicą. 2 baterie i 12-woltowe oświetlenie. Kuchnia z ciepłą i zimna wodą. Kuchenka gazowa (butle z gazem w cenie), lodówka z zamrażalnikiem. Prysznic i toaleta. Koje pojedyncze i podwójne. W cenie ubezpieczenie OC, pościel i ręczniki, paliwo diesla, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu.

Łódź średnia – do 6 osób (rekomendowana dla 4 osób), długość ok. 9 m

Wyposażona w ławki do siedzenia, schowki, szafki, relingi i uchwyty na wędki. Kącik dzienny z rozkładanym stołem. Stanowisko do kierowania łodzią z fotelem i kierownicą. 2 baterie i 12-woltowe oświetlenie. Kuchnia z ciepłą i zimna wodą. Kuchenka gazowa (butle z gazem w cenie), lodówka z zamrażalnikiem. Prysznic i toaleta. Koje pojedyncze i podwójne. W cenie ubezpieczenie OC, pościel i ręczniki, paliwo diesla, mapa jeziora, a także rozmowa wprowadzająca z pracownikiem ośrodka i stała opieka ze strony personelu.

Łodzie wędkarskie

Łódź nr 1

Aluminiowa płaskodenna łódź o długości ok. 4,5 m, z 15-konnym silnikiem, bez kierownicy. Nie wymaga patentu sternika.

Łódź nr 2

Aluminiowa płaskodenna łódź o długości ok. 4,5 m, z 15-konnym silnikiem (wyposażonym w siłownik do podnoszenia sinika), z kierownicą. Nie wymaga patentu sternika.

Łódź nr 3

Aluminiowa płaskodenna łódź o długości ok. 4,5 m, z 25-konnym silnikiem (wyposażonym w siłownik do podnoszenia silnika), z kierownicą. Wymaga patentu sternika.

Łódź nr 4

Aluminiowa płaskodenna łódź o długości ok. 6,0 m, z 40-konnym silnikiem (wyposażonym w siłownik do podnoszenia silnika), z kierownicą. Wymaga patentu sternika.

Paliwo do łodzi jest odpłatne na miejscu wg zużycia. Na miejscu można wypożyczyć do każdej łodzi echosondę w cenie 50,- euro/tydzień. Mycie łodzi wliczone jest w jej cenę! Należy jedynie uprzątnąć wszystkie swoje rzeczy oraz nieczystości po łowieniu.

Usługi przewodników

Na jeziorze Riba Roja praktykowane są zazwyczaj 8-godzinne sesje z przewodnikiem. Można wędkować w ten sposób z brzegu na sumy lub z łodzi na sandacze, sumy czy okonie. Przy wędkowaniu z brzegu przewodnik wybiera optymalne miejsce połowów, przygotowuje zestaw, wymienia przynęty, udziela cennych porad i nauki. W przypadku połowów spinningowych przewodnik znajduje miejsca przebywania ryb, doradza jakich użyć przynęt i taktyki, podbiera ryby.

Warto wynająć przewodnika przynajmniej na jeden, najlepiej pierwszy dzień. Potem jest już „z górki”. Przy wędkowaniu z brzegu z przewodnikiem może łowić maksymalnie 4 wędkarzy, a z łodzi 2-3 (optymalnie dwóch). Cena 1 dnia pełnego guidingu wynosi 200,- euro dla 2-3 osób i 50,- euro za następną osobę. Przy połowach nocnych, które szczególnie rekomendujemy (szczególnie w cieplekszych okresach roku), przewodnicka stawka wynosi 400,- euro. Wszyscy zatrudniani przewodnicy to wybitnej klasy specjaliści, którzy od lat łowią w okolicy. Przewodnicy są niemiecko i angielskojęzyczni.

Jeśli chodzi o wędkowanie w rzece Ebro, można wynająć przewodnika również na 8-godzinne tury. Wówczas wyjeżdża się w ośrodka samochodem przewodnika z łodzią zamontowaną na trailerze i przewodnik wybiera optymalne miejsce jej slipowania. Wędkuje się na spinning, w dryfie na żywca, na system z boją.! W takich wyprawach może uczestniczyć maksymalnie dwóch wędkarzy, a stawka za Guiding cena wynosi 400,- euro za dzień za 2 osoby.

Sprzęt wędkarski

Na życzenie można na miejscu wypożyczyć następujący sprzęt wędkarski:

 • wędki sumowe, sandaczowe i do połowu bassów (z kołowrotkami i linkami/żyłkami) – cena za tydzień 35-50,- euro za wędkę w zależności od jej przeznaczenia
 • echosondy – cena za tydzień 50,- euro
 • systemy żywcowe z boją – cena za tydzień 15,- euro
 • uchwyty na wędki do wbicia w ziemię – cena 4,50,- euro za tydzień
 • leżanki karpiowe i krzesła – cena 40,- i 300,- euro za tydzień
 • dodatkowe silniki elektryczne do ustawiania łodzi – cena 60,- euro za tydzień
Więcej informacji odnośnie do sprzętu - na życzenie w naszym biurze.

Sklep wędkarski

Na miejscu jest także doskonale wyposażony sklep wędkarski, w którym można zakupić m.in. wędki, kołowrotki, spławiki, wszelkie przynęty (w tym żywe) i akcesoria, siatki na ryby, koszulki, czapeczki pamiątkowe i wiele innych rzeczy.

Licencje wędkarskie

Cena podstawowej licencji na tydzień, obejmującej opłatę na całą Hiszpanię oraz krajową na Katalonię, wynosi 50,- euro. Na dwa tygodnie jest to kwota 70,- euro. Na region Aragonia można dodatkowo wykupywać licencje w cenie 5,- euro za 1 dzień lub 30,- euro za tydzień. Przed wyjazdem należy przesłać do biura dane osobowe do licencji, aby mogły być one przygotowane na czas i czekały już w ośrodku na gości.

Kaucja

Każda osoba po przybyciu do ośrodka musi wpłacić kaucję w wysokości 100,- euro na poczet ew. uszkodzeń łodzi/silnika/wyposażenia domku. Jest to kaucja zwrotna. Odliczana jest od niej na koniec należność za licencje oraz paliwo.

Galeria zdjęć


Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Oferta wędkowania - Rzeka Ebro (Rejon Riba Roja)

Termin:od marca do grudnia, tygodniowe pobyty rozpoczynające się od soboty
Czas trwania:tydzień lub wielokrotność tygodnia; możliwe inny czas pobytu po wcześniejszym uzgodnieniu z biurem
Dojazd:we własnym zakresie - dojazd własnym samochodem na miejsce lub samolotem + wynajem auta na lotnisku (nasze biuro wynajmuje auta dla klientów)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności apartamentu/domku, dostępne zakwaterowania od 2- do 8-osobowych, możliwe dostawki
Zakwaterowanie:apartamenty, domki, przyczepy, łodzie mieszkalne
Wyżywienie:we własnym zakresie lub w niedrogiej restauracji na terenie ośrodka
Łowiska:jezioro Riba Roja, rzeka Ebro
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:W sprawie cen prosimy o kontakt z biurem - w krótkim czasie otrzymają Państwo ofertę na pobyt. Na miejscu możliwych jest wiele opcji zakwaterowanie, łodzi wędkarskich i pakietów wędkarskich. Z tego względu nie publikujemy tu szczegółowego cennika. Generalnie, jest to ośrodek wędkarski "na każdą kieszeń". Tydzień pobytu może wahać się od 290,- euro do ponad 1000,- euro od osoby w zależności od ilości osób w grupie, wybranego pakietu i opcji zakwaterowania/łodzi wędkarskiej. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z biurem!

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Biuro: biuro@eventurfishing.pl tel. 607 170 297

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Łowisko rzeczno-jeziorowe (zbiornik zaporowy Riba Roja, drugi mniejszy zbiornik zaporowy poniżej, rzeka Ebro) położone w północno-zachodniej Hiszpanii (Katalonia). Odległości:

 • ok. 2580 km od Warszawy,
 • ok. 185 km od Barcelony (lotnisko),
 • ok. 80 km od Reus (lotnisko),
 • ok. 80 km od Lleidy (duże miasto),
 • ok. 470 km od Madrytu.
Ośrodek oddalony jest ok. 6 km od najbliższego miasteczka Riba Roja.

Rodzaj wody i ryby
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: sum (cały rok, najlepsze wyniki czerwiec oraz sierpień- październik), karp (cały rok), sandacz (cały rok, najlepsze wyniki kwiecień-listopad), czarny bass (najlepsze wyniki latem), okoń (lato, jesień).

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa od marca do grudnia

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem lub dolecieć do Hiszpanii samolotem i wynająć samochód na lotnisku. Oferujemy pomoc w rezerwacji samochodu w wypożyczalni.

Największe atuty oferty

 • doskonałe łowisko dużych sumów, sandaczy i karpi – od lat światowa legenda
 • możliwość wędkowania i wypoczynku w ciepłym klimacie, w słonecznej Katalonii
 • brak zakazu wędkowania w nocy i brak zakazu stosowania żywca
 • znakomite warunki w ośrodku nad Riba Roja
 • na miejscu świetna opieka ze strony specjalistów
 • zróżnicowane opcje zakwaterowania – „na każdą kieszeń”

Atrakcje w okolicy

 • zwiedzanie Barcelony i okolic (katedra Sagrada Familia Gaudiego i inne jego dzieła, stadion Camp Nou, Stadion Olimpijski na wzgórzu Montjuic, deptak La Rambla, klasztor Montserrat z cudowną figurką Czarnej Madonny - Patronki Katalonii),
 • mecz piłki nożnej w Barcelonie, Saragossie lub Madrycie,
 • wycieczki na plaże nad Morze Śródziemne (np. Riomar, Hospitalitet),
 • specjały hiszpańskiej kuchni (np. paella) w okolicznych miasteczkach.

Sens wędkarstwa

Nasze spojrzenie na wędkarskie hobby i jego etyczne aspekty z perspektywy człowieka XXI wieku.