Jezioro Tisnaren | Południowa Szwecja


O łowisku

Spinning czy trolling?

Tisnaren to rozległy, obfity w ryby i nietuzinkowy akwen o powierzchni ponad 3 700 hektarów. Są tu płytkie porośnięte roślinnością blaty, gęste trzcinowiska, skaliste wysepki (na jeziorze jest aż 57 wysp!), klasyczne podwodne górki, obszerne trollingowe plosa czy ostre, skaliste uskoki dna. Nasi klienci mogą wędkować na ponad 50% powierzchni jeziora, ale na miejscu można wykupić również licencję na dodatkowy obszar (niedrogo).

Nasza część to jednak i tak bardzo znaczny już obszar obejmujący duży fragment głównego plosa Tisnaren oraz rozległą, dość płytką południową odnogę, która jest w zasadzie osobnym jeziorem. Na pewno areał ten wystarczy nawet wprawnym wędkarzom na standardowy, tygodniowy pobyt. Tutaj mogą zobaczyć Państwo na jakiej części jeziora można wędkować.

Testowe łowy

Po raz pierwszy odwiedziliśmy to łowisko we wrześniu 2012 roku. Na rozpoznanie było niewiele czasu, bo zaledwie trzy dni łowienia. Już pierwszego dnia po kilku godzinach poszukiwań znaleźliśmy dwa skaliste podwodne garby (przedłużenia półwyspów), gdzie zgromadziła się olbrzymia ilość wszelkiej drobnicy. Te miejsca obdarowały nas kilkudziesięcioma pięknymi okoniami, z których największe ocierały się o magiczne 50 cm długości (ponad 1,5 kg)! Dodatkowo, co jakiś czas na wędce meldował się ładny szczupak - taki w granicach 3-5 kg. To było fantastyczne łowienie!

Trzeciego, ostatniego dnia, nasze „bankowe” miejsca całkowicie nas zaskoczyły. Nadal „kipiały" od niewielkich rybek, ale ani okonie ani szczupaki nie chciały z nami współpracować. Postanowiliśmy więc lepiej poznać jezioro i poszukać innych interesujących miejsc. Udało się, choć nie trafiliśmy już na takie zgrupowanie aktywnych drapieżników. Za to w płytkich, trzcinowych zatokach połowiliśmy dużo mniejszych i średnich szczupaków (do 3 kg), co na pewno dobrze świadczy o rybostanie Tisnaren. Zresztą spotkani na wodzie szwedzcy wędkarze (na takim wielkim jeziorze spotkaliśmy przez trzy dni tylko 2 inne łódki!) potwierdzili nasze obserwacje i powiedzieli, że najlepszy sezon szczupakowy to tutaj wiosna oraz nieco późniejsza jesień. Często łowione są wtedy ryby w granicach 90-110 cm.

W Tisnaren jest również spore pogłowie sandacza, ale niestety nie wystarczyło nam czasu, żeby to sprawdzić. Podczas łowienia szczupaków i okoni trafił się tylko jeden niewielki „mętnooki”.

Dostępność łowiska

Miejscami możliwe jest wędkowanie z brzegu, ale dostęp do najlepszych stanowisk ryb zapewnia łódź z silnikiem spalinowym.

Rekomendowane metody połowu

Spinning, trolling, mucha, martwa rybka, spławik, feeder, grunt.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

Z łowiska zwyczajowo zabiera się tylko ryby przeznaczone do bieżącego spożycia w dniu połowu. Obowiązuje zakaz mrożenia ryb i zabierania ich do kraju. Z łowiska można dziennie zabrać 2 szczupaki lub sandacze na domek w rozmiarze 45-75 cm.

Uwaga! Podczas prowadzenia łodzi w Szwecji dopuszczalny limit alkoholu we krwi dla sternika łodzi wynosi 0,1 promila. Większa ilość alkoholu w wydychanym powietrzu skutkuje bardzo wysokimi mandatami (nawet kilka-kilkanaście tysięcy koron), a po przekroczeniu wartości 1 promila może skutkować więzieniem. Na wielu szwedzkich łowiskach czasowo (np. w okresie lęgowym ptaków lub podczas tarła ryb) występują obszary łowiska wyłączone z wędkowania. Szczegóły dotyczące każdego łowiska dostępne są w naszym biurze.


Zakwaterowanie

Naszym klientom oferujemy wolnostojący domek idealny dla 4-5 osób. W domku znajdą Państwo w pełni wyposażoną kuchnię wraz z jadalnią, jedną sypialnie z pojedynczymi łóżkami i łóżko piętrowe w salonie, salon z TV, łazienkę z prysznicem i WC. Domek znajduje się 700 metrów od przystani (można podjechać autem).

Sprzęt pływający

Do dyspozycji duże, wygodne łodzie wędkarskie - jedna z 20-konnym silnikiem Mercury (4 suwy) i echosondą i druga z 25-konnym silnikiem Yamaha (2 suwy). Łodzie wędkarskie cumuje się w specjalnym garażu na wodzie. Tam istnieje też możliwość pozostawienia sprzętu wędkarskiego w zamykanej komórce.

Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena - oferta wędkowania

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Termin:kwiecień-październik
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty lub krótsze na życzenie
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 4-5 osób w 1 domku
Zakwaterowanie:domek wolnostojący
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:Jezioro Tisnaren (obszar objęty licencją)
Przewodnik:za zapytanie
Cena:1 350,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 5 osobach uczestniczących (łącznie 5 250,- PLN za 5 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 03.08.2022 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • domek 4-5osobowy bez poszewek na pościel i sprzątania końcowego
 • 2 łodzie wędkarskie z silnikami 10-30 KM (mocniejsza łódź z echosondą)
 • pełna informacja wędkarska o łowisku + mapy wędkarskie
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
 • tygodniowe licencje wędkarskie na jezioro Tisnaren do wykupienia na miejscu u gospodarza – 250 SEK/osoba/tydzień (+200 SEK za możliwość trollingowania)
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Biuro: biuro@eventurfishing.pl tel. 607 170 297

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Łowisko jeziorowe, oddalone jest o:

 • ok. 370 km od Karlskrony
 • ok. 190 km od Nynäshamn
 • ok. 550 km od Ystad
 • ok. 500 km od Malmö
 • ok. 80 km od lotniska Skavsta


Rodzaj wody i ryby
Łowisko jeziorowe. Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak, okoń, sandacz, leszcz, lin, płoć.

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa od kwietnia do października (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje na zapytanie).

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem (z przeprawą przez Bałtyk promem) lub dolecieć do Szwecji samolotem i wynająć samochód na lotnisku. Oferujemy pomoc zarówno w rezerwacji promu, jak i ewentualnej rezerwacji samochodu w wypożyczalni.

Największe atuty oferty

 • pojedynczy domek, brak sąsiadów - cisza spokój, intymność
 • bardzo atrakcyjna cena
 • obecność w łowisku szczupaka, okonia i sandacza
 • wiekowe, ale bezpieczne, obszerne i wygodne łodzie

Sens wędkarstwa

Nasze spojrzenie na wędkarskie hobby i jego etyczne aspekty z perspektywy człowieka XXI wieku.