Rejon Dordrecht | Niderlandy


O łowisku

Holendrzy uwielbiają wędkować, a widok spacerowicza z wędką jest tam zupełnie normalny. To wszystko, a do tego niespotykany nigdzie indziej na świecie szacunek dla ryb czynią ten kraj wyjątkowym dla wszystkich miłośników naszego hobby.

Wielki system wodny i rozmaitość ryb

Proponujemy Państwu możliwość wędkowania na przyujściowym odcinku rzeki Waal (w Niemczech nazywanej Ren). Powstał tam system gigantycznych zbiorników zaporowych, a łączna długość łowisk wędkarskich przekracza 120 kilometrów. O wędkarskiej jakości tych terenów świadczy fakt, że jest to miejsce dorocznych zawodów spinningowych - drugich co do wielkości na świecie - czyli słynnej serii „Predator Tour”. Ponadto są tam również mniejsze rzeki, które podczas zbyt wietrznej pogody pozwalają dalej cieszyć się wędkarstwem. W łowisku znajdą Państwo kapitalne okazy szczupaków, okoni, sandaczy, sumów, boleni a także kleni, jazi, brzan i karpi.

Okolica różni się diametralnie od tego co znamy z polskich i skandynawskich łowisk. Specyfika krajobrazu jest taka, że powstaje wrażenie, iż wszystko tam jest dziełem człowieka. Również wody śródlądowe wyglądają jak zaprojektowane i wykonane przez ludzi. No i w gruncie rzeczy niewiele mija się to z prawdą. Szlaki wodne są przystosowane do żeglugi wielkich towarowych statków, które tworzą w Holandii ważną gałąź gospodarki transportowej. Jest więc masa kanałów, tuneli wodnych i śluz, a brzegi praktycznie w stu procentach są wybetonowane lub wyrównane i umocnione w jakiś inny sposób. Ale tę inność można odbierać również jako zaletę holenderskich łowisk, bo stanowi pewną odmianę od tego, co spotykamy w Skandynawii i wielu innych miejscach na naszym kontynencie. Dlatego choćby ze zwykłej ciekawości warto tam spróbować wędkarskiego szczęścia i zobaczyć to wszystko na własne oczy. Woda jest czysta, a na brzegach trudno znaleźć jakiekolwiek śmieci, tak więc ryby mają w Niderlandach idealne warunki do życia i rozwoju. Żyzne wody, ciepłe zimy, mnogość pokarmu oraz oczywiście brak rybaków i wyuczony przez dziesięciolecia nawyk wypuszczania ryb – to wszystko jest niewątpliwym atutem, który sprawia, że ryb jest tam wyjątkowo dużo i rosną do imponujących rozmiarów.

A sam wygląd łowisk nie mówi wszystkiego o ich charakterze. Pomimo regularności brzegów są zaskakująco ciekawe pod powierzchnią wody. Znajdziemy tam liczne blaty, górki, uskoki i wielkie polany z zanurzoną roślinnością. To wszystko sprawia, że zapalony wędkarz znajdzie tam doskonałe miejsca do uprawiania swojej pasji.

Jak to ugryźć? Mamy gotowe rozwiązanie!

Gigantyczna woda, otwarte przestrzenie, pływające tam i z powrotem kontenerowce, a do tego nurt, który zmienia kierunek nawet kilka razy dziennie (w zależności od tego które śluzy i w jakim stopniu są w danej chwili otwarte). Rano łowimy często przy prądzie w prawo, a po południu w tym samym miejscu woda gna już w przeciwną stronę. To wszystko sprawia, że mimo swojej niewątpliwej rybności łowiska ujścia rzeki Waal są dość trudne do wędkarskiego rozpracowania. Wymagają doświadczenia, gromadzonej przez lata wiedzy i umiejętności pływania w trudnych warunkach, a przede wszystkim dużej, mocnej i stabilnej łódki. Tu nie wystarczy wypożyczyć domku i jednostki pływającej z 10-konnym silnikiem. Takie zestawienie w 9 przypadkach na 10 będzie bowiem skazane na wędkarską porażkę. Dlatego tak długo brakowało tego miejsca w naszej ofercie.

Jednak obecnie może to wreszcie ulec zmianie. Od sezonu 2020 rozpoczynamy współpracę z Pawłem - od kilkunastu lat naszym klientem, głównie podczas wypraw do Szwecji, ale też w bardziej egzotyczne rejony świata. Po latach prowadzenia różnych biznesów Paweł postanowił zająć się czymś, co będzie w końcu sprawiać prawdziwą satysfakcję. W tym celu ostatnie dwa lata spędził w Holandii po prostu wędkując - poznając łowisko i pływając z najlepszymi miejscowymi „gajdami”. Poznał te wody w każdej sytuacji pogodowej i o każdej porze roku. Do tego dysponuje świetnie wyposażoną łodzią „Lund” z silnikiem o mocy 60 KM, dodatkowym silnikiem elektrycznym, GPS i nowoczesną elektroniką.

Jeśli chodzi o organizację pobytu - to Państwo, będąc już na miejscu, decydują jak ma wyglądać rozkład dnia. Czy chcecie wędkować od świtu do zmierzchu czy może wystarczające będzie dla Was kilkugodzinne wypłynięcie. Paweł dba o cały aspekt wędkarski i jest cały czas do dyspozycji klientów. Z kolei Dorota dba o aspekt kulinarny i o to żeby każdy z Państwa mógł się skupić wyłącznie na łowieniu ryb. Klienci przywożą (lub kupują na miejscu) produkty spożywcze, a Dorota szykuje śniadania, lunch na łódkę i pyszne obiadokolacje. Godziny posiłków są dostosowane każdorazowo do wędkarskiego dnia.

Jesteśmy pewni, że produkt jaki stworzyliśmy razem z Pawłem i jego małżonką (posiłki szykowane przez Dorotę to bardzo mocny punkt tego miejsca), będzie fantastycznym dopełnieniem naszej europejskiej oferty wędkarskiej. Zapraszamy!

Dostępność łowiska

Miejscami możliwe jest wędkowanie z brzegu, szczególnie na rzece, ale dostęp do większości najlepszych stanowisk ryb zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Łódź musi być duża, stabilna i mocna.

Rekomendowane metody połowu

Spinning, trolling, vertical, drop-shot, mucha, martwa rybka, spławik, feeder, grunt.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

Można zabrać rybę do bieżącego spożycia. Wywożenie do Polski mrożonych czy przetworzonych ryb nie jest dozwolone. Obowiązujące wymiary ochronne otrzymują Państwo każdorazowo w licencji wędkarskiej.


Zakwaterowanie

Proponujemy pobyt w ośrodku wypoczynkowym nad samą wodą. Pobyt we w pełni wyposażonych domkach „holenderskich”. Bardzo dobre warunki zakwaterowania i niewielka odległość od łodzi (w zależności od wynajętego domku, ale zazwyczaj kilkadziesiąt metrów). W każdym domku 2- lub 3-osobowe sypialnie, łazienka z prysznicem i WC, w pełni wyposażony aneks kuchenny. W ośrodku są dziesiątki domków, ale poza sezonem letnim jest tam raczej niewielu gości.

Sprzęt pływający

W trakcie pobytu pływają Państwo na łodzi z przewodnikiem. Łódka „Lund” z silnikiem 60 KM, silnikiem elektrycznym z funkcją kotwicy, pełną elektroniką (echosondą, GPS, ploter), schowkami na wędki pod podłogą i wykładziną na pokładzie. To profesjonalna i bardzo wygodna jednostka dla maksymalnie 3 wędkarzy oraz przewodnika.

Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Oferta wędkowania - Holandia

Termin:cały rok (poza kwietniem i majem)
Czas trwania:pobyty 7-dniowe (poniedziałek-poniedziałek) lub pobytu krótsze, 4-dniowe (poniedziałek-piątek), 3 dniowe (piątek-poniedziałek)
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot np. na lotnisko w Rotterdamie i wynajem samochodu lub transfer na miejsce)
Ilość uczestników:od 1 do 3 osób
Zakwaterowanie:domek wolnostojący (typ. holenderski) w ośrodku wypoczynkowym
Wyżywienie:posiłki szykowane przez gospodarzy z produktów dostarczonych przez klientów
Łowiska:zbiorniki zaporowe i rzeki
Przewodnik:w cenie na cały okres pobytu
Cena:4 400,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 3 osobach uczestniczących (łącznie 2850 EUR, czyli około 13200,- PLN za 3 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie EUR z dnia 17.07.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • domek 4-5 osobowy typ „holenderski”
 • poszewki na pościel i ręczniki,
 • przewodnik wędkarski z profesjonalnie wyposażoną łodzią (6 dni łowienia),
 • posiłki szykowane przez gospodarza (należy dostarczyć własne produkty),
 • pełna informacja wędkarska o łowisku + mapy wędkarskie,
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu.
Licencje wędkarskie płatne dodatkowo na miejscu, 36 EUR/osoba/rok.

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Kasia: buiro@eventurfishing.pl tel. 607 170 297

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Zbiorniki zaporowe w południowej części Nideralndów oddalone ok. 1250 km od Warszawy i ok. 770 km od Świecka.

Rodzaj wody i ryby
Zbiorniki zaporowe i rzeki. Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: sandacz, szczupak, okoń, boleń, sum, karp.

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa od czerwca do końca marca (w zasadzie przez cały rok, poza kwietniem i majem kiedy obowiązuje okres ochronny).

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem lub samolotem (wynajem auta na lotnisku lub transfer zorganizowany przez naszego przewodnika).

Największe atuty oferty

 • rewelacyjne łowisko dużych ryb (rekordowe okazy okonia, szczupaka, sandacza i bolenia),
 • znakomity serwis (profesjonalny przewodnik wędkarski z mocną, bezpieczną i dobrze wyposażoną łodzią),
 • świetna lokalizacja (możliwość łowienia w zasadzie niezależnie od pogody),
 • niezwykle rozmaicone łowisko z mnogością ciekawych miejscówek,
 • świetny dojazd z Polski.