Panama | Wybrzeże Tuńczyków


Impreza grupowa - zima 2020

Tropikalna przygoda – ryby silniejsze od wędkarzy

Wybrzeże Tuńczyków i park Azuero to niemal dziewiczy obszar pacyficznego wybrzeża Ameryki Środkowej, który wędkarze odkrywają dopiero od kilu lat. Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest to wybitnie zasobne w morskie drapieżniki łowisko, które usatysfakcjonuje nawet największych wędkarskich koneserów.

W terminie zimowym, kiedy planowana jest nasza wyprawa, pod wybrzeża Panamy podpływają gigantyczne stada sardynek, które przybywają tam na coroczne tarło. Za sardynkami tysiącami ciągną oceaniczne drapieżniki, które są o tej porze łatwe do namierzenia i pojawiają się blisko brzegów. Będą to przede wszystkim różne gatunki snapperów (w tym największy i najsilniejszy w Pacyfiku, niezwykle prestiżowy cubera snapper), jacki, wahoo, mahi-mahi, tuńczyki żółtopłetwe i oczywiście słynne na cały świat „ryby-koguty” (rooster fish), które przez wielu wędkarzy uznawane są za najpiękniejsze i jedne z najsilniejszych ryb na naszej planecie. Dalej na otwartym morzu przebywają marliny oraz żaglice i na życzenie grupy można poświęcić na nie dzień czy dwa łowienia.

Łowimy bezpiecznie, wypoczywamy wygodnie

Nasza grupa kwaterować będzie w kameralnym, niewielkim ośrodku wędkarskim położonym w miejscowości Pedasi. Pokoje 3-osobowe, prywatny basen na terenie, dobrze zaopatrzony bar (zimne piwo, wino, miejscowe tropikalne drinki), rewelacyjny kucharz, który dla wędkarzy będzie wyczarowywał cuda z miejscowych ryb, owoców morza oraz wołowiny. Podczas pobytu w Pedasi zapewniamy grupie pełne wyżywienie.

Łowimy po 3 osoby na łodzi. Każda z łódek jest przestronna, dla bezpieczeństwa wyposażona w 2 duże silniki oraz całą morską elektronikę. Łodzie prowadzone są oczywiście przez doświadczonych miejscowych przewodników, którzy w Pedasi łowią od dziecka. Są to wysokiej klasy fachowcy i zrobią wszystko aby naprowadzić klientów na duże ryby. Przewodnicy są sympatyczni, mili i przyzwyczajeni do obsługi przyjezdnych wędkarzy. W tropikalnych krajach jest to swojego rodzaju rzadkość.

Podczas całej wyprawy zapewniamy opiekę polskiego opiekuna, który od początku podróżuje z grupą i czuwa nad prawidłowym i bezstresowym przebiegiem wyprawy.

Skrócony program wyjazdu

27.01.2020Wylot z Warszawy do Panama City, nocleg w Panama City jeśli okaże się konieczny ze względu na późny przylot na miejsce.
28.01.2020Transfer prywatnym vanem z Panama City do Pedasi (ok. 6-7 h).
29.01-03.02.20207 dni pobytu w Pedasi, 5 dni wędkowania, 1 dzień przeznaczony na zasłużony odpoczynek. Podczas dnia wolnego możliwe jest dla chętnych wędkowanie dla (dodatkowo płatne na miejscu przewodnikom).
04.02.2020Transfer powrotny do Panama City, wieczorny wylot do Europy i Warszawy.
05.02.2020Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Cena

Całkowita cena imprezy bez przelotu: 3000,- USD od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing, który od początku do końca podróżuje z grupą
  • całą logistykę i opracowanie wyprawy
  • transfery w Panamie
  • 5 dni wędkowania na Oceanie Spokojnym, bezpieczne i komfortowe łodzie 3-osobowe
  • 7 nocy w komfortowej bazie wędkarskiej z pełnym wyżywieniem
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagażu

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych, napiwków dla przewodników wędkarskich, alkoholu, dodatkowych napojów (poza podawanymi do posiłków), dodatkowego dnia wędkowania (dla chętnych), ewentualnego noclegu w Panama City jeśli okaże się konieczny ze względu na loty. Na miejscu można wypożyczyć cały potrzebny sprzęt do morskiego poppingu (wysokiej jakości). Przynęty i akcesoria należy mieć własne, choć część można także kupić na miejscu. Przed wyjazdem biuro Eventur zapewnia kompleksową i profesjonalną informację na temat ekwipunku potrzebnego na wyjazd do Panamy.

Dojazd na miejsce

Przelot: Warszawa-Paryż/Amsterdam/Frankfurt-Panama City. Koszt biletu lotniczego powinien zamknąć się w kwocie 3500–4500 PLN/osoba. Bilety lotnicze zostaną kupione po skompletowaniu całej grupy po aktualnie obowiązujących cenach przewoźników lotniczych.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 8 osób wędkujących (minimalna/maksymalna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (5 osób + 1 opiekun grupy), ale w takim wypadku cena pobyt wzrośnie o 300 USD. Na dzień sporządzania niniejszej oferty (04.06.2019) dokładny rozkład lotów nie był jeszcze znany. Dopuszczamy możliwość zmiany terminu o 1-2 dni w każdą stronę, jeśli będzie to konieczne ze względu na siatkę połączeń lotniczych.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16