Aktualności

Sezon 2021 – możliwości są duże

Trwają rezerwacje na przyszły rok – hitem Skandynawia. Zapraszamy!


W miarę upływu czasu przyzwyczajamy się powoli do pandemii i powracamy do naszej wędkarskiej rzeczywistości – planowania oraz rezerwowania zagranicznych wypraw. Sytuacja jest oczywiście nadal poważna, jednak przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności szanse na zarażenie się w trakcie wędkarskiego urlopu są znikome, można powiedzieć bliskie zeru.

Problemy z egzotyką

Większym problemem są ograniczenia administracyjne wprowadzone w wielu krajach, jak na przykład obowiązkowa kwarantanna, zakaz lotów czy w ogóle czasowe zamknięcie granic. To sprawia, że niektóre bardzo atrakcyjne kierunki są obecnie poza zasięgiem wędkarzy. Szczególnie odnosi się to wypraw egzotycznych, pozaeuropejskich. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja w tych krajach w kolejnych miesiącach – być może, że po wprowadzeniu rygoru obowiązkowych testów czy świadectwa szczepień (jest to obecnie rozważane) będzie można pojechać niedługo przynajmniej do niektórych z nich.

Szwecja - bez żadnych ograniczeń

Jednak pomimo tych problemów mamy i tak wiele szczęścia w stosunku do innych gałęzi turystyki. Na naszych podstawowych kierunkach skandynawskich są bowiem przez cały czas szerokie możliwości wyjazdów na ryby. Przede wszystkim można pojechać do Szwecji, w której nie wprowadzono takich restrykcji, jak w innych krajach europejskich. Stała się ona swoista „oazą” dla turystyki i wolności podróżowania na naszym kontynencie. Ma to odbicie w wielkim zainteresowaniu wyjazdami do tego kraju ze strony naszych klientów. Szczególnie, że Szwecja należy do najbezpieczniejszych miejsc pod względem epidemicznym – gęstość zaludnienia jest tam mała, wędkarskie domki na uboczu, wędkowanie na łonie natury, przez co szansa na zakażenie koronawirusem absolutnie znikoma.

Norwegia i inne kraje - duża nadzieja na normalny sezon

Jeśli chodzi o Norwegię, jest tam wprawdzie obecnie obowiązek kwarantanny dla turystów z Polski, jednak w niektórych gminach można ją odbywać mieszkając w ośrodku wędkarskim i wędkując, przy zachowaniu dystansu w stosunku do miejscowych. Można też ją legalnie skrócić i wyjechać z Norwegii kiedy się zechce, jeżeli podróżuje się prywatnym samochodem we własnym gronie. Na takie warunki zdecydowało się w sierpniu i wrześniu wielu naszych klientów i odbyło normalne wyjazdy bez żadnych perturbacji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku obowiązek kwarantanny zostanie zniesiony, ale nawet jeśli wiosną będzie jeszcze obowiązywał, to pewne warunki do realizacji wypraw istnieją nawet przy zaostrzonych przepisach. Kluczem jest zgoda danej gminy i gospodarza na przyjazd polskich wędkarzy.

Jeśli chodzi i inne kraje europejskie (np. Hiszpania, Islandia, Irlandia, Bałkany, Niemcy), sytuacja zmienia się dynamicznie, jednak robimy przez cały czas rezerwacje na rok przyszły w nadziei, że za parę miesięcy będą już istniały warunki do odbycia wypraw.

W każdym razie zainteresowanie i „głód” wyjazdów klientów są tak wielkie, że spodziewamy się bardzo dobrego roku 2021, zważywszy, że zrealizujemy w przyszłym roku również wiele wypraw przełożonych z roku 2020. Warto zatem już teraz zadbać o rezerwację miejsc, bo z czasem może ich ubywać aż do całkowitego wyczerpania.

Chętnie odpowiemy też na inne Państwa pytania – nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy na ryby z Eventurem!
Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16