Prowadzą one do różnej wielkości starorzeczy i bezimiennych jeziorek. W niektórych z nich woda jest bardzo mętna, w innych czysta jak kryształ, a dno porośnięte tatarakiem, grążelem i moczarką. Na wodach Chilii wędkarze mogą liczyć na częste spotkania z wieloma gatunkami. Łowcy drapieżników mogą skupić swoje wysiłki na przykład na szczupaku, który w płytkiej i obfitej w roślinność delcie znalazł wymarzone warunki rozwoju. W dobrych okresach roku (kwiecień-maj oraz październik-listopad) doświadczony wędkarz może złowić nawet kilkadziesiąt ryb dziennie.
Poza szczupakiem w łowisku bardzo powszechnie występują okoń oraz sandacz. Półkilogramowe garbusy są częstą zdobyczą i zaciekle atakują tu spinningowe przynęty. Jeśli chodzi o sandacze, to najlepsze ich stanowiska znajdują się przy głębokich, wymywanych przez prąd rzeki burtach i pomiędzy zwalonymi do wody drzewami. Po lokalizacji stada nawet średnio zaawansowani wędkarze mają olbrzymie szanse na złowienie wielu drapieżników.
Poza wspomnianymi już gatunkami rozległe wody delty kryją jeszcze kilka wędkarskich niespodzianek. Trzeba tu wspomnieć choćby o wielkich karpiach (jeden z najbardziej rozpowszechnionych tu gatunków), licznie występujących sumach, a przede wszystkim o watahach okazałych boleni, które głośno zaznaczają swoją obecność w niemal każdym zakątku rzeki. W przeciwieństwie do naszych rodzimych rap bolenie z delty nie są ani zbyt ostrożne, ani wybredne, jeśli chodzi o przynęty. Biorą zarówno na woblery, gumy, jak i obrotówki - i to często w jaskrawych, nieboleniowych barwach. Podczas dobrego żerowania można złowić kilka ryb z jednego miejsca!
Do najlepszych stanowisk ryb dotrzemy tylko łodzią z silnikiem spalinowym. W niektórych miejscach ryby (szczególnie karpie i sumy) można poławiać również z brzegu. Na sandacza i suma najlepsze będzą spinning i martwa rybka (suma dodatkowo należy wabić kwokiem), na szczupaka spinning, na bolenia spinning i trolling, na karpia, leszcza i lina - przystawka gruntowa.
Obowiązują limity i wymiary ochronne określane przez miejscowe prawo. Szczegóły na zapytanie w biurze Eventur Fishing.
Z wielką przyjemnością zapraszamy naszych Klientów do nowo wybudowanego ośrodka wędkarskiego zlokalizowanego nad samym brzegiem rzeki, w leżącej w strefie przygranicznej wiosce Chilia Veche. Na terenie ośrodka znajdziemy 8 drewnianych, 2-osobowych domków wędkarskich, wyposażonych w łóżka, stolik i szafę. Obok domków - wspólny budynek, gdzie znajdziemy łazienkę, stołówkę (znakomite dania kuchni węgierskiej i rumuńskiej), świetlicę (a w niej łącze internetowe) oraz bar.
Mocną stroną ośrodka są łodzie wędkarskie. Pięciometrowe rzeczne jednostki (kształtem przypominające wiślane pychówki) wyposażone są w nowe silniki Yamahy i Hondy o mocy 15 KM. To gwarantuje wędkarzom sprawne i szybkie poruszanie się po rzece. W ośrodku pracują doświadczeni miejscowi przewodnicy wędkarscy, którzy opiekują się gośćmi podczas całego pobytu. Więcej informacji na życzenie w naszym biurze.
Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.
Termin: | Od maja do listopada. |
Cena: | W sprawie cen prosimy o kontakt z biurem. |
Więcej informacji o ofercie:Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168 Biuro: biuro@eventurfishing.pl tel. 607 170 297 |
Gdzie to jest?
Łowisko rzeczno-jeziorowe we wschodniej Rumunii (delta Dunaju) w okolicy wioski Chilia Veche, przy ujściu Dunaju do Morza Czarnego, oddalone: 70 km od portu w Tulczy (możliwy dojazd łodziami), 220 km od lotniska w Bukareszcie, 2100 km od Warszawy (podróż samochodem z przeprawą promową w Tulczy).
Jakie ryby?
Szczególnie polecamy je na połów sandacza (od czerwca do listopada), szczupaka (od maja do listopada), suma (od czerwca do listopada), bolenia (od maja do listopada), karpia (od maja do listopada), lina (od maja do października) oraz leszcza (od maja do października).
Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa od maja do listopada.
Jak dojechać na miejsce?
Dojazd własnym samochodem lub samolotem.
Będąc na rybach w delcie Dunaju można podziwiać wspaniałe krajobrazy tego osobliwego miejsca, pływać niekończącymi się trzcinowymi kanałami, a także spotkać piękne okazy zamieszkujących ten obszar przedstawicieli świata zwierzęcego – szczególnie ptactwa.