Aktualności

Pod okiem Mistrza

Norwegia 2021 z Markiem Szymańskim


Od sezonu 2021 do naszej drużyny przewodników/ekspertów dołącza Marek Szymański. Właściwie na tym komunikacie można by zakończyć, ale być może czytają to jacyś młodsi adepci wędkarskiej sztuki, którzy Marka dobrze nie znają. Napisać, że Szymański to dobry wędkarz to tak jak powiedzieć, że Lewandowski potrafi grać w piłkę. Marek jest wędkarzem absolutnie wybitnym, a wiemy to między innymi stąd, że współpracujemy z nim już prawie 20 lat. Ma w sobie to coś, co odróżnia wędkarzy dobrych od najlepszych. Jakiś szósty zmysł, instynkt, ciąg na bramkę, które rzadko go zawodzą. Dla mnie określenie „najlepszy” jest w wędkarstwie równoznaczne ze słowem uniwersalny. I taki jest „Marecki”. Złowi suma na Wiśle, sandacza na zaporówce, szczupaka w szkierach, łososia na Bałtyku, czarniaka w fiordzie i troć na Parsęcie. Właściwie to wszystko złowi i w każdym miejscu. Ale najważniejsze, że potrafi przekazać swą wiedzę także innym, aby też złowili swoje piękne ryby i byli zadowoleni. Bez tego nie ma przewodnika.

Od 2021 roku Marek będzie naszym rezydentem w północnej Norwegii w Steigen. Wielu z Was zna to miejsce. Jest śliczne, zasobne w ryby, a tamtejsze domki i łodzie mają standard, który przystoi poważnej wędkarskiej bazie. Marek był tam już nie raz i wie gdzie szukać ryb. Reasumując: jeśli ktoś chciałby dobrać się do największych dorszy, halibutów, czarniaków i innych morskich potworów to rezerwujcie sobie terminy na wiosnę 2021 (maciek@eventurfishing.pl, tomek@eventurfishing.pl, 22 894 58 12)

Przypominamy, że zespół przewodników/ekspertów Eventuru tworzą także znani Wam już z innych naszych wypraw ludzie. Nie jest to może duża ekipa, ale za to składająca się z samych „Asów” polskiego wędkarstwa.

Są to:

Robert Taszarek
Trwają prace nad nową szkierową bazą w Szwecji. Jak wszystko dobrze pójdzie, Robert będzie tam opiekował się naszymi gośćmi już od połowy kwietnia.

Kamil Walicki
Planujemy 2 turnusy wiosenne z Kamilem na Jeziorze Gigantów w Hiszpanii. Czekamy na wznowienie lotów. Poza tym Kamil obsługuje u nas świetnie coraz więcej tropikalnych kierunków, m.in.: Panamę, Kenię, Madagaskar i Andamany.

Mariusz Getka
Mistrz wędkarstwa morskiego i spec od Norwegii. Pierwszy wyjazd z Mariuszem w 2021 roku to będzie Sula autokarem na „majówkę”. Zapisy ruszą wkrótce.

09.09.2020
Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16