Jezioro Tynn | Południowa Szwecja


O łowisku

Tynn znajduje się na obszarze dużego (kilkadziesiąt tysięcy hektarów) majątku ziemskiego, który od 1630 roku należy do tej samej, szwedzkiej rodziny. Jezioro otoczone jest z każdej strony lasami, a nad jego brzegami jest ładnie, cicho i bardzo spokojnie. Woda ma mazurski, „żyzny” odcień i daleko jej od torfowego, ubogiego w życie koloru, który charakteryzuje wiele szwedzkich akwenów. Goście mają zapewnioną pełną prywatność. Do wędkowania udostępniona jest północna, najmocniej zróżnicowana część akwenu o powierzchni około 180 hektarów. Może się to wydawać niewiele, ale ten obszar przeznaczony jest jedynie dla maksymalnie 3-ech wędkarzy tygodniowo (1 łódź wędkarska). Poza naszymi Gośćmi oraz właścicielem jeziora nikt inny nie może tam wędkować. Jest to więc ekskluzywne, wyjątkowe miejsce na wędkarski urlop. W otoczeniu dzikiej, pięknej przyrody i praktycznie z gwarancją na udane połowy. Na udostępnionym do wędkowania obszarze znajdziemy kilka górek podwodnych, pokryte trzcinami, płytkie zatoczki oraz głębsze ploso dochodzące miejscami do 15 m. Mimo stosunkowo niewielkich więc rozmiarów jest to teren atrakcyjny i mocno zróżnicowany pod wędkarskim względem. Tynn zamieszkuje bardzo duża populacja szczupaków oraz okoni. Z białej ryby powszechnie występują leszcze, liny, wzdręgi oraz bardzo duże płocie.

20 lat odpoczynku

We wrześniu 2020 roku niewielka grupa zaprzyjaźnionych wędkarzy ze Szwecji została poproszona przez właściciela jeziora o kilkudniowy test łowiska przed przyjazdem pierwszych gości na wiosnę w sezonie 2021. Byli to pierwsi ludzie od niemal 20 lat, którzy poza właścicielem wędkowali na Tynn. Wynik 3-dniowego testu (3 osoby) to ponad 100 złowionych szczupaków, w tym 5 okazów przekraczających metr. Ryb w przedziale 80-100 cm padło kilka. Do tego przyłowem były duże okonie, z których największe mierzyły 45 cm. Załoga naszego biura wraz z Kamilem Walickim wybrała się z kolei na krótki test Tynn w czerwcu 2021 roku. Sprawdź TUTAJ jak było.

Dostępność łowiska

Miejscami możliwe jest wędkowanie z brzegu, ale dostęp do najlepszych stanowisk ryb zapewnia łódź z silnikiem spalinowym (zawarta jest w pakiecie razem z domkiem).

Rekomendowane metody połowu

Spinning, trolling, vertical, drop-shot, sztuczna mucha, martwa rybka, spławik, feeder, grunt.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

Z łowiska wolno zabrać jednego szczupaka dziennie na domek w wymiarze 50-70 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki należy wypuścić z powrotem do wody. Okonie zabieramy do bieżącego spożycia, ale nie większe niż 35 cm. Wszystkie ryby zabieramy tylko do bieżącego spożycia w trakcie pobytu. Obowiązuje kategoryczny zakaz wywożenia ryb do Polski pod jakąkolwiek postacią.

Uwaga! Podczas prowadzenia łodzi w Szwecji dopuszczalny limit alkoholu we krwi dla sternika łodzi wynosi 0,1 promila. Większa ilość alkoholu w wydychanym powietrzu skutkuje bardzo wysokimi mandatami (nawet kilka-kilkanaście tysięcy koron), a po przekroczeniu wartości 1 promila może skutkować więzieniem. Na wielu szwedzkich łowiskach czasowo (np. w okresie lęgowym ptaków lub podczas tarła ryb) występują obszary łowiska wyłączone z wędkowania. Szczegóły dotyczące każdego łowiska dostępne są w naszym biurze.


Zakwaterowanie

Nasi Goście kwaterują w obszernym, w pełni wyposażonym apartamencie (położony jest na pierwszym piętrze) ulokowanym 3 minuty jazdy samochodem od brzegu jeziora Tynn i miejsca cumowania łodzi. Na wyposażeniu salon , 2 oddzielne sypialnie 2-osobowe (łóżka pojedyncze), w pełni wyposażona kuchnia, prysznic (kabina prysznicowa ma niewielkie rozmiary) i dwie toalety. W cenę wynajmu wliczone są poszewki na pościel i ręczniki. Apartament jest duży i funkcjonalny, ale ma już swoje lata. Na domowych sprzętach widać „ząb czasu” i nie jest to nowoczesne lokum. Apartament posiada jednak wszystko co niezbędne do spędzenia udanego wypoczynku podczas wędkarskiej wyprawy.


Sprzęt pływający

Do dyspozycji znajduje się plastykowa, 3-osobowa (460 cm) łódź wyposażona w nowy silnik spalinowy o mocy 10 KM oraz kolorową echosondę Lowrence. Łódź wygodnie mieści trzech wędkarzy o „standardowych rozmiarach” (70-90 kg wagi). Przy grupie posiadającej w swoim składzie osoby o większych gabarytach, istnieje możliwość wynajęcia dodatkowej łodzi z silnikiem 10 KM – prosimy o kontakt.

Na miejscu jest możliwość skorzystania z usług profesjonalnego przewodnika wędkarskiego, który dysponuje dużą łodzią (przewodnik może zabrać 3-ech wędkarzy na pokład) oraz kompletnym sprzętem wędkarskim. Konieczna wcześniejsza rezerwacja przewodnika w naszym biurze.

Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena - oferta wędkowania

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Termin:połowa kwietnia – połowa października
Czas trwania:pobyty 7-dniowe, rozpoczynające się od niedzieli, na życzenie także krótsze i dłuższe pobyty
Dojazd:we własnym zakresie (prom + samochód)
Ilość uczestników:od 1 do 3 osób
Zakwaterowanie:w pełni wyposażony apartament
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:prywatne jezioro
Przewodnik:Profesjonalny przewodnik dostępny na miejscu. Konieczna wcześniejsza rezerwacja
Cena:2 690,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 3 osobach uczestniczących (łącznie 8 087,- PLN za 3 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 20.09.2020 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • 7 noclegów w apartamencie 3-osobowym
 • łódź wędkarska 460 cm z silnikiem 10 KM i echosondą
 • poszewki na pościel, ręczniki
 • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy wędkarskie
 • licencje wędkarskie
 • wyłączny dostęp do jeziora (poza właścicielem)
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Łowisko jeziorowe w południowej Szwecji, oddalone:

 • ok. 280 km od Karlskrony,
 • ok. 250 km od Nynäshamn,
 • ok. 500 km od Ystad,
 • ok. 180 km od lotniska Skavsta

Rodzaj wody i ryby
Łowisko jeziorowe. Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak, okoń, biała ryba

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa od połowy kwietnia do połowy października.

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem (z przeprawą przez Bałtyk promem) lub dolecieć do Szwecji samolotem i wynająć samochód na lotnisku. Oferujemy pomoc zarówno w rezerwacji promu, jak i ewentualnej rezerwacji samochodu w wypożyczalni.

Największe atuty oferty

 • rewelacyjne łowisko szczupaka i okonia
 • brak innych wędkarzy, całkowicie prywatne jezioro do dyspozycji
 • wygodne zakwaterowanie z dala od cywilizacji
 • brak innych domków dla wędkarzy w okolicy
 • niezwykle urozmaicone łowisko z mnogością ciekawych miejscówek
 • przystępne odległości od lotniska i portów promowych

Sens wędkarstwa

Nasze spojrzenie na wędkarskie hobby i jego etyczne aspekty z perspektywy człowieka XXI wieku.