RYBY NA WCZASACH

Wyprawy na ryby z rodziną

Coraz więcej naszych rodaków uwielbia wypoczywać w tropikach, szczególnie zimą, gdy brakuje nam tu w Europie słońca. Jednak nawet wtedy, gdy wypoczynek jest nam bardzo potrzebny, już po przysłowiowych „dwóch dniach” pobytu zaczynamy się rozglądać za jakimiś aktywnościami. Wielu z nas, widząc piękne turkusowe morze, pełne najprzeróżniejszych ryb, chętnie by powędkowało. Co zrobić, aby ziścić te pragnienia: być w pięknym miejscu z bliską osobą, a jednocześnie mieć szansę na zdrowy ruch i realizację swojej pasji?

Wariant 1 – Eventur zorganizuje wyjazd od początku do końca

Pierwszą opcją jest organizacja przez nas wyjazdów, na które chcą Państwo pojechać wraz z niewędkującymi żonami czy partnerkami. Ważne, aby w trakcie pobytu ta druga osoba miała warunki do niczym nieskrępowanego wypoczynku, opalania się, kąpieli czy innych atrakcji, a po wędkowaniu aby mogli Państwo wspólnie spędzić czas na smacznej kolacji czy w barze. Oczywiście istotną sprawą są też warunki zakwaterowania, bo wiemy, że typowo męskie „niewygody” raczej nie wchodzą tutaj w grę. Poza rybami musi być zapewniona odrobina luksusu.

Dlatego dla wszystkich zainteresowanych takim wypoczynkiem mamy specjalne miejsca, idealnie się do tego nadające. Przykładem może być meksykańska wyspa Holbox, kenijskie Malindi (można dodatkowo jechać na safari do jednego z kenijskich parków narodowych) czy Malediwy. Z bliższych rejonów świata w grę chodzi także Hiszpania. Mamy tam znakomitych partnerów i jesteśmy w stanie zapewnić wszystko od A do Z (transfery, zakwaterowanie w dobrym hotelu/posadzie, posiłki, rozrywkę, wycieczki lokalne etc., a dla panów oczywiście wędkowanie na znakomitych łowiskach).

Jednak musimy też zaznaczyć tutaj, że ze względów ekonomicznych najlepiej jechać na taki wyjazd w dwie czy trzy pary. Koszty przewodników i łodzi rozkładają się wtedy na więcej osób i wyjazd jest znacznie tańszy!

Wariant 2 – wyjazd masz już zorganizowany, ale chcesz trochę powędkować

Możemy również pomóc zorganizować Państwu krótki wędkarski epizod w czasie tradycyjnych wczasów, których głównym celem jest wypoczynek. Wczasów organizowanych przez zupełnie inne biuro bądź na własną rękę.

Tradycyjne centra urlopowe, do których wiodą wakacyjne wycieczki proponowane przez dużych operatorów, takich jak choćby TUI, Rainbow Tours czy Itaka, są położone często w pobliżu znakomitych łowisk wędkarskich.

Urlop tego typu jest najpełniejszy, gdy relaks na plaży wzbogacimy o jakieś dodatkowe atrakcje. Zazwyczaj są to zabiegi w SPA, wizyty w fakultatywnych tematycznych restauracjach, a także fakultatywne wycieczki po bliższej i dalszej okolicy, rejsy kajakami, snorkeling, nurkowanie, kitesurfing czy jazdę na skuterach wodnych.

Jedną z takich atrakcji może być wędkowanie. Szczególnie dla tych z Państwa, którzy są pasjonatami tego pięknego hobby. Dla wszystkich takich osób mamy ofertę jednodniowych wypadów na ryby pod okiem znakomitych lokalnych przewodników. Mogą to być rejsy łodzią na otwarte morze, wędkowanie z łodzi na rafach w pobliżu brzegu, wędkowanie z brzegu i skał czy nawet wypady na okoliczne łowiska słodkowodne w głębi lądu. Przewodnicy tacy zazwyczaj zapewniają niezbędny sprzęt, tak więc nie trzeba zabierać go z domu. Niemniej każdy kto chce łowić swoją wędką na swoje przynęty, może to oczywiście również zrobić.

Warto o to zadbać wcześniej

Kluczem jest dotarcie do najlepszych łowisk, a to zapewniają przewodnicy. Wędkowanie w urlopowych „rajach” na własną rękę jest trudne, a często nawet niemożliwe. Brak nam po prostu wiedzy gdzie łowić, na co łowić, jakie gatunki łowić, a często nie mamy też możliwości transportowych, aby dotrzeć na właściwe miejscówki, a na przyhotelowych odcinkach wybrzeża zazwyczaj wędkowanie jest zabronione.

Tak więc gdy mają Państwo zaplanowany i wykupiony taki urlop, możecie zgłosić się do nas, aby już zawczasu, na parę miesięcy czy parę tygodni przed wyjazdem, sprawdzić możliwości takiego dodatkowego wędkowania.

Jednodniowe wędkarskie wycieczki można odbywać samemu, można też w towarzystwie kolegi lub nawet małżonki (nie łowiące osoby towarzyszące mają zazwyczaj możliwość odpoczynku na pokładzie dużej łodzi wędkarskiej, opalania się etc.). Można też dołączyć do większej grupy, zebranej już przez przewodnika, co ma duży wpływ na obniżenie ceny.

Tego typu wycieczki na ryby są całodzienne (ok. 8-10 godzin) lub krótsze (np. 4 godziny).

Przykładowe kraje:


W przypadku zainteresowania – prosimy o kontakt z biurem.

Więcej informacji pod numerem telefonu naszego biura: 22 894 58 12.


Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21,
02-781 Warszawa
biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12

Przewodnicy

Eventur oferuje usługi sprawdzonych i renomowanych przewodników, zazwyczaj sprawdzonych przez nas osobiście na wyprawach biura.

Ceny imprez „dwa w jednym” – WARIANT 1

Gdy organizujemy dla Państwa takie wyjazdy w biurze Eventur, ceny są uzależnione od wielu czynników, takich jak miejsce docelowe, standard hotelu, ale przede wszystkim liczba wędkujących uczestników. Gdy jest to kilka osób, koszt przewodników oraz łodzi rozkładają się i jest znacznie taniej. Zatem praktycznie nie opłaca się jechać na taką imprezę pojedynczo, a lepiej w dwie czy trzy pary.

Ceny kalkulujemy pod indywidualne zapytania – zapraszamy do naszych konsultantów.

Ceny wędkarskich „dniówek” – wariant 2

Ceny jednodniowych wędkarskich wycieczek są zależne od wielu czynników – na przykład czy używana jest łódź, jaka jest załoga łodzi, ile osób uczestniczy, jaki jest czas trwania. Zazwyczaj rozpoczynają się od ok. 150-200 USD/os. za dzień w przypadku guided tours bez łodzi (np. wędkowanie z brzegu morza, ze skał czy muchowanie na rzece) przy jednym uczestniku. W przypadku wypraw dużymi (np. trollingowymi) łodziami na morze ceny te są wyższe, ale cena od osoby zależy zawsze od liczby uczestników.