Jezioro Boren | Południowa Szwecja


Impreza grupowa - jesień 2019

Łowisko rekordów

Boren jest jak na południową Szwecję łowiskiem zupełnie wyjątkowym. Płytkim, szybko nagrzewającym się, z turkusowo-zielonym zabarwieniem wody. Ponad połowę dna zbiornika pokrywa roślinność zanurzona, co stwarza szczupakom wybitne warunki do rozwoju. Populacja ryb jest w łowisku bardzo duża i nietrudno o spotkanie z okazem w przedziale 90-110 cm. W terminie wrześniowym łowi się przede wszystkim w dryfie, na śródjeziornych blatach (3-8 m), które przed zbliżającą się jesienią są znakomitymi żerowiskami szczupaków. Boren to idealne jezioro dla wszystkich wędkarzy, którzy lubią łowić na dżerki i lekko obciążone gumy (5-15 g).

Podczas pobytu nad Boren opiekę nad naszą grupą będzie sprawował Kamil Walicki - znany i powszechnie lubiany wędkarz o olbrzymiej wiedzy na temat szczupaków i w ogóle szwedzkich łowisk. Osoba uprzejma, pomocna i zapewniająca każdemu z uczestników maksimum swojej uwagi. Kamil podpowie gdzie, na co i jak łowić, doradzi we wszystkich sprawach sprzętowych i będzie odpowiedzialny za cały przebieg Państwa pobytu na miejscu. Chętni mogą z Kamilem oczywiście wspólnie wędkować.

Wygodnie, bezpiecznie, w małej grupie

Nasza grupa kwateruje w osobnym budynku położonym 200 metrów od brzegów jeziora. Do dyspozycji są 2 oddzielne apartamenty o wysokim standardzie z 2-osobowymi sypialniami. Każdy wyposażony w kompletną kuchnię, łazienkę, salon oraz bezprzewodowe Wi-Fi. Na brzegu jeziora czekają aluminiowe łodzie wyposażone w 4-suwowe silniki o mocy 15-25 KM. Mniejsze łodzie przeznaczone są na 2-osoby (silniki 15 KM), natomiast większa (25 KM) wygodnie pomieści 3-osoby. Łącznie na grupę 9-10 osób przewidzianych jest 5 łodzi wędkarskich.

Dojazd na miejsce

Uczestnicy dojeżdżają na miejsce prywatnymi samochodami osobowymi (przez Bałtyk przeprawa promowa). Po skompletowaniu pełnego składu w ramach grupy uzgodnione zostanie, kto użyczy swoich samochodów i kto będzie je prowadził w czasie dojazdu na miejsce. Potrzebne będą 2-3 samochody. Ten system praktykowany jest na naszych wyprawach do Szwecji od dawna i dobrze się sprawdza. Zapewnia uczestnikom najniższy koszt dotarcia na miejsce oraz pełną mobilność w trakcie pobytu (możliwość dojazdu do łódek, wyjazdów po zakupy do sklepu spożywczego etc.).

Skrócony program wyjazdu

14.09.2019Rejs nocny promem na trasie Gdynia-Karlskrona, kabiny 2 oraz 4-osobowe z łazienkami.
15.09-22.09.2019Przyjazd nad jezioro Boren. Pobyt z wędkowaniem pod opieką Kamila Walickiego, minimum 6 pełnych dni wędkowania.
22.09.2019Wyjazd znad jeziora Boren, rejs nocny promem na trasie Karlskrona–Gdynia, kabiny 2- oraz 4-osobowe z łazienkami.
23.09.2019Przyjazd do Gdyni w godzinach porannych, zakończenie imprezy.

Cena

Całkowita cena imprezy: ok. 2900,- PLN* od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę i przewodnictwo wędkarskie przedstawiciela Eventur Fishing
  • 7 noclegów w ośrodku wędkarskim
  • 6 dni wędkowania, łodzie 2- lub 3- osobowe z silnikami 15-25 KM
  • bilet promowy na trasie Gdynia-Karlskrona-Gdynia, kabiny 4-osobowe z łazienkami, rejsy nocne
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW, KL oraz bagażu

Cena imprezy nie obejmuje

  • paliwa do łodzi (płatne na miejscu według zużycia)
  • wyżywienia
  • sprzętu wędkarskiego
  • przejazdu prywatnymi samochodami na miejsce, paliwa, ew. opłat za autostrady
  • licencji wędkarskich (płatne na miejscu, ok. 300,- SEK osoba za cały pobyt)

Na te oboczne koszty należy zabrać ze sobą na wyjazd ok. 2500,- SEK. Wyżywienie można zabrać z Polski lub zakupić produkty spożywcze na miejscu w Szwecji (najbliższy sklep – ok. 4 km od miejsca zakwaterowania).

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 9 osób (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez Organizatora), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.).

* Cena wyjazdu skalkulowana według kursu SEK z dnia 15.04.2019 (kurs sprzedaży pieniądza Alior/BPH) oraz na podstawie cen połączeń promowych Gdynia–Karlskrona–Gdynia z dnia 15.04.2019. W przypadku znacznego wzrostu kursu SEK oraz cen połączeń promowych, cena imprezy może ulec zmianie.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16