Aktualności

Testy do Szwecji

Obowiązek dla wyjeżdzających


W związku z epidemią choroby covid-19 wiele krajów – m.in. Szwecja – wprowadziło obowiązkowe testy dla przybywających do nich turystów. Musimy się liczyć z tym, że choć epidemia zostanie z dużym prawdopodobieństwem opanowana dzięki szczepieniom ochronnym, takie rozwiązania mogą pozostać na wiele lat nieodłącznym elementem podróżowania, podobnie jak np. szczegółowe kontrole osobiste oraz bagażu przed podróżą lotniczą.

W związku z powyższym zalecamy szczególną ostrożność już na ok. tydzień przed planowanym terminem wykonania testu (z reguły test należy wykonać nie wcześniej na 48-24 h przed przekroczeniem granicy), czyli stosowanie się do wskazań sanitarnych, utrzymywanie dystansu, noszenie maseczek i wyjątkowo rygorystyczne unikanie spotkań i innych okazji do zakażenia się koronawirusem, bo mogłoby to zniweczyć szansę na długo wyczekiwany wyjazd i odpoczynek.

Na dzień dzisiejszy obok testów PCR i LAMP Szwedzi uznają również testy antygenowe – znacznie tańsze i mniej kłopotliwe niż testy PCR. Wykonuje się je w podstawowych laboratoriach analitycznych, a oczekiwanie na wynik trwa od kilkunastu minut do kilku godzin. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

Choć zakażenie się przy stosowaniu takich metod zapobiegawczych jest mało prawdopodobne, warto rozważyć również opcję ubezpieczenia się od rezygnacji z wyjazdu z powodu choroby, co obejmie także ewentualne zachorowanie na covid-19, które uniemożliwiłoby realizację wyjazdu. Jeśli są Państwo zainteresowani takim ubezpieczeniem, prosimy o kontakt, a udzielimy bardziej szczegółowych informacji.

15.03.2021
Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16