Aktualności

Super brania na Alandach

Zawody wędkarskie na wyprawie? Warto spróbować...

Alandy

Otrzymaliśmy ostatnio bardzo interesującego newsa od grupy naszych klientów, którzy powrócili właśnie z nowego ośrodka Eventuru na Wyspach Alandzkich. Postanowili oni zorganizować sobie na wyprawie towarzyskie zawody o „Puchar Alandów” w dwóch kategoriach: na najlepszego wędkarza wyprawy (wg specjalnej punktacji) oraz na największą rybę wyprawy. To bardzo ciekawy pomysł na urozmaicenie wędkarskiego urlopu oraz pobudzenie wszystkich do starań o jak najlepsze wyniki. Grupie towarzyszył Piotr Motyka z Eventuru, który również wziął udział w sportowych zmaganiach.

Zawody trwały pięć dni. Punktowane były wszystkie okonie, szczupaki i sandacze powyżej ustalonego limitu długości (22 cm okoń, 45 cm szczupak, 45 cm sandacz). Za ryby przekraczające 30 cm w przypadku okonia, 60 cm w przypadku szczupaka i sandacza przyznawano dodatkowe punkty - w zależności od długości. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Ostatecznie w klasyfikacji ogólnej zwyciężył Tomasz Małkowski – znakomity wiślany wędkarz z Warszawy, który zdobył 4119 punktów łowiąc 136 wymiarowych ryb. W klasyfikacji ogólnej wyprzedził Piotra Motykę (3824 punkty i 146 ryb) oraz innego doświadczonego "wiślaka" - Marcina Karbownika (3363 punkty i 103 ryby). W ciągu 5 dni rywalizacji wędkarze złowili ogólnie 639 punktowanych ryb, co daje średnią ponad 100 ryb na osobę. Wśród trofeów przeważały okonie (największy 43 cm, bardzo dużo w przedziale 30-35 cm) i szczupaki (większość pomiędzy 50 a 75 cm), ale padło też 8 sandaczy.

Z kolei w klasyfikacji na największą rybę wyprawy „rzutem na taśmę” zwyciężył nasz kolega Piotr Motyka, łowiąc w ostatniej godzinie zawodów 103-centymetrowego szczupaka. Ryba zaatakowała przy trzcinach niewielką gumową rybkę imitującą małego śledzia. Drugie miejsce zajął Przemek Paziewski (szczupak 90 cm), a trzecie ponownie Marcin Karbownik (szczupak 88 cm). Ryby brały znakomicie, pobudzone do żerowania przez liczne stada śledzi, które wpłynęły z otwartego morza do alandzkich zatok na tarło. Zachęcamy zatem do odwiedzania naszego nowego miejsca na Alandach (rejon Geta), gdzie znajdą Państwo dwa luksusowe domy z sauną oraz pięknie położoną przystań z doskonałymi łódkami (silniki 30 i 50 KM) i pomostem, z którego na spławik można łowić płocie i leszcze. Wszystko w lesie, na odludziu, wśród przepięknej przyrody. Przebywający w tym ośrodku wędkarze mogą łowić na bardzo dużym obszarze wody (łącznie trzy rejony licencyjne), co na Alandach stanowi ewenement. Zatem ryb na pewno nie zabraknie dla nikogo!

21.06.2017

Galeria zdjęćNasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16