Aktualności

Udana wyprawa na Sulę

Pierwsza tegoroczna „autokarówka” za nami

Sula - wyprawa na ryby

W dniach 6-13 kwietnia odbyła się kolejna wiosenna wyprawa autokarowa na norweską Sulę. Ta najmniejsza i najbardziej wysunięta na morze wyspa w archipelagu Hitra-Frøya-Sula jest jednym z najlepszych łowisk środkowej Norwegii. Tamtejszy ośrodek dysponuje znakomitymi, można powiedzieć luksusowymi apartamentami i świetnymi łodziami. Przemiły i bardzo pomocny jest też gospodarz.

Ośrodek jest generalnie oblężony przez wędkarzy niemieckich, a ceny w niektórych terminach wprost szybują w kosmos, jednak udało nam się wynegocjować dobre warunki na wiosenne i wrześniowe turnusy, co pozwala nam oferować dwa razy w roku bardzo atrakcyjne cenowo „autokarówki”. Zainteresowanie jest duże! Tym razem pojechało 33 wędkarzy.

Zgodnie z oczekiwaniami wędkarze powrócili zadowoleni, wyłowieni i wypoczęci. Wiało wprawdzie dość mocno, jednak w tym właśnie miejscu istnieje zawsze możliwość wędkowania w osłoniętych wodach wewnętrznego archipelagu, gdzie nie ma może tak dużych ryb jak na otwartym morzu, zawsze jest jednak szansa na dobry ilościowo połów i kilka większych okazów w ciągu całodziennej sesji. A w ciągu tygodnia prawie zawsze jest kilka pogodowych „okienek”, kiedy można spróbować szczęścia na słynnych zewnętrznych łowiskach Torskkallen i Orklakken, słynących z gigantycznych dorszy i molw.

W czasie pobytu naszej grupy oprócz wiatru pogoda zafundowała nam na szczęście również sporo słońca, co zapewniło wędkarzom dobry humor, dużą dawkę witamin i piękną opaleniznę. Padło bardzo dużo dorszy w przedziale 2-5 kg, kilka w granicach 10-12 kg, a największy miał 14 kilo masy. Padło też kilka halibutów, choć niedużych – do 10 kg, a także dwie żabnice i sporo małych czarniaków. Obecny w grupie Robert Taszarek podzielił się z innymi uczestnikami wyjazdu swą przebogatą wędkarską wiedzą. Wędkarska zabawa była więc przednia.

A na śliczną Sulę wracamy już we wrześniu!


24.05.2018


Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16