Aktualności

Idealne dla dwóch

Kolejna nowość Eventuru


Proponujemy Państwu jeszcze jedno nowe miejsce na wymarzony wędkarski urlop w szwedzkiej Laponii. To okolica wioski Sandsele, leżącej przy trasie wiodącej z miejscowości Storuman do Sorsele. To kolejna już lokalizacja w naszej ofercie nad piękną i rybną rzeką Vindelälven.

Wędkarze mają tam możliwość łowienia zarówno na wspomnianej rzece - z łodzi lub pontonu (na spokojniejszych „poolach”), jak i z brzegu (na tzw. „rapidach” czyli bystrzach), a także na niedużym jeziorze zasobnym w szczupaki i ogromne okonie. Nieduży domek z kuchnią, toaletą i prysznicem przeznaczony nawet na cztery osoby leży nad samą rzeką, na wysokim brzegu, w ślicznej i cichej okolicy. Pomimo wyposażenia domku w aż cztery łóżka zdecydowanie rekomendujemy to miejsce dla dwóch osób. Taka kameralna grupka znajdzie dzięki temu na miejscu spokój i wystarczająco dużo „przestrzeni życiowej” dla siebie.

Właśnie we dwójkę wyruszyła na wyprawę testową w to miejsce ekipa z firmy Eventur. Reprezentowali nas szef Piotr Motyka oraz przyjaciel naszego biura – Zenek Grabowski. Pomimo niesamowitych wręcz upałów nasi koledzy połowili bardzo przyzwoicie. Ich łupem padały liczne lipienie (największy miał 46 cm), okonie (kilka sztuk pomiędzy 43 i 45 cm, niezliczone ilości mniejszych) i szczupaki (jedna „metrówka”, wiele mniejszych), padło też kilka pstrągów potokowych, lecz były to małe sztuki. Te największe przy temperaturze wody przekraczającej 20 stopni były bardzo trudne, w zasadzie prawie niemożliwe do złowienia. W sierpniu jest też zwykle spora szansa na złowienie w tej okolicy atlantyckiego łososia, który wchodzi do rzeki z Bałtyku. Niestety w lipcu jest tej srebrzystej ryby jeszcze zbyt mało i trafia na wędki rzadko.

Wcześniej Piotr i Zenek spędzili kilka dni w szwedzkich górach, łowiąc tam również piękne i szlachetne ryby – łososiowate i lipienie. Nasi koledzy przeżyli zatem wiele emocji, a podniebienia uraczyli wspaniałymi potrawami ze złowionych okazów. Zatem od nowego sezonu zapraszamy na nowe miejsce!

A w galerii prezentujemy Państwu wybrane zdjęcia z lipcowej wyprawy.

22.07.2021

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16