Aktualności

Wreszcie możemy jechać!

Polska otwiera granice z Europą


Drodzy Państwo! Z radością informujemy, że od soboty (13 czerwca) znowu możemy jechać na ryby do Skandynawii. Wiąże się to z decyzją o zniesieniu obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski. Wiele krajów strefy Schengen będzie w kolejnych dniach sukcesywnie otwierać granice dla Polaków.

Możemy znowu jechać na ryby do Szwecji! Na tę radosną informację czekaliśmy od dawna. Wiemy również z licznych telefonów i maili, że Państwo nie mogli się również doczekać tego momentu. Na dzień dzisiejszy istnieje już możliwość wyjazdu właśnie do Szwecji, która przez cały czas trwania pandemii miała otwarte granice, ale wyjazdy turystyczne uniemożliwiała nam konieczność odbycia po powrocie do Polski 14-dniowej kwarantanny.

Teraz już nie ma takiego wymogu. Także wszystkie zabukowane wcześniej wyjazdy do Szwecji mogą się normalnie odbywać, można też rezerwować nowe imprezy na kolejne tygodnie, do czego serdecznie zachęcamy. Głód wędkowania jest bowiem wielki, co wiemy z licznych rozmów z polskimi wędkarzami, a także wnioskujemy z tego, co widzieliśmy sami na niektórych, oblężonych przez wędkarzy krajowych łowiskach.

Jeśli chodzi o pozostałe kraje europejskie, nie ma na dzień dzisiejszy jeszcze możliwości wyjazdu do Norwegii, która zamknęła swoje granice dla turystów i konsekwentnie trwa przy swojej decyzji. Liczymy jednak, że w najbliższych tygodniach i to się zmieni. Co do pozostałych kierunków – prosimy o kierowanie do nas zapytań drogą mailową lub telefoniczną, gdyż sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie.

Co do krajów pozaeuropejskich – sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, jednak i w tym przypadku możemy się spodziewać jeszcze w tym roku uruchomienia ruchu turystycznego. Przynajmniej w odniesieniu do niektórych kierunków. Prosimy zatem o kontakt wszystkich zainteresowanych takimi wyjazdami, jak również osoby które mają już zrobione wcześniej rezerwacje. Nasi pracownicy poinformują Państwa o aktualnej sytuacji na każdym konkretnym kierunku oraz przewidywanym rozwoju zdarzeń.

15.06.2020Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16