Aktualności

Nasza grupa w Kenii

Wielkie ryby i safari!

Kenia

W marcu zakończyła się nasza pierwsza tegoroczna wyprawa na Ocean Indyjski do Kenii. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych – dopisała pogoda, ryby oraz dzikie zwierzęta podczas prywatnego safari, które zorganizowaliśmy dla naszych Klientów. Poniżej krótki raport z tej wyprawy, który przesłał nam Kamil Walicki, który opiekował się po raz pierwszy naszą grupą na czarnym lądzie. Następne wyprawy do Kenii już wkrótce!

„Kenia to nie tylko piękne i waleczne ryby, choć jako wędkarze jeździmy tam właśnie po to, aby ręce bolały od holi. Niezliczona ilość gatunków ryb i trzeba dodać, że każdy z nich jest mega silny, waleczny i ma zęby!

Podczas naszej ostatniej wyprawy do Malindii, załogi z naszych dwóch łodzi zapunktowały takimi rybami: marlin czarny, żaglica, koryfena (Mahi Mahi), wahoo, king fish, barrakuda, bonito, tuńczyk oraz olbrzymi GT. Ilość ryb niewyobrażalna i po pierwszym dniu nikt już nie chciał zdjęć z rybami o długości około metra! Ten rozmiar nie robił już na nikim wrażenia. Raj, po prostu wędkarski raj!

Oprócz uroków wędkowania w tak rybnej wodzie, Kenia uraczyła nas bliskimi spotkaniami z dziką i zapierającą dech w piersiach, afrykańską przyrodą. Dwudniowe safari pozwoliło nam spojrzeć "oko w oko" lwom (dosłownie, z odległości kilkunastu metrów!), słoniom i żyrafom. Oprócz tego "polowaliśmy" z aparatami fotograficznymi na zebry, bawoły afrykańskie, kilka gatunków małp i antylop oraz wiele innych, przecudnych zwierzaków. Dwie noce spędzone w domkach, skrytych wśród traw sawanny zostaną na zawsze w naszej pamięci. Tego nie da się opisać, to TRZEBA przeżyć.

Udało nam się także odwiedzić wioskę Masajów, a nawet....zajrzeć do ich domów!

Oprócz pamiątek po złowionych rybach (w formie zdjęć i kilkudniowych zakwasów ), oprócz setek fotografii ze wspaniałymi i dzikimi zwierzętami, oprócz najpiękniejszych wspomnień i przeżyć, Kenia oferuje coś jeszcze. - piękną pogodę, słoneczne dni oraz brązową opaleniznę. Dlatego właśnie zima lub wczesna wiosna, kiedy u nas za oknem buro i szaro, są najlepszą porą na taką wyprawę! Do Kenii wrócę z chęcią jeszcze nie raz!”

Kamil Walicki,
www.crazyfishermen.pl

21.04.2017Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16