Meksyk | Półwysep Yukatan


Impreza grupowa - lato 2020

Łowienie dużych tarponów w Meksyku

Tarpon czyli ryba-legenda, rozpalająca wędkarską wyobraźnię jak mało która, skryte marzenie wielu wędkarzy. Jest niebywale silna i nieustępliwa podczas holu. Agresywna, widowiskowa i niezwykle piękna. Na tarpony jeździmy od wielu lat, co roku wyszukując nowe miejsce gdzie można łowić te drapieżniki. Ich najlepszym łowiskiem są wody Morza Karaibskiego i do tej pory w poszukiwaniu tarponów odwiedziliśmy już Kostarykę, Kubę, Belize, Florydę, Wenezuelę i Nikaraguę. Ta wyprawa zaprowadzi nas na nowe łowisko na meksykańskim Jukatanie. Małe tarpony (5-15 kg) są tu obecne przez cały rok, ale te duże (rzecz jasna te interesują nas najbardziej) pojawiają się masowo w okolicy w okresie od czerwca do połowy września. Lipiec to szczyt ich migracji i najlepszy możliwy termin na meksykańskie łowy tarponów. Ryby są wtedy blisko brzegu, a ocean zazwyczaj spokojny. Już z daleka widać ich spławy, co znacznie ułatwia łowienie. Wyjazd przeznaczony jest zarówno dla spinningistów jak i muszkarzy, bo tarpony można z powodzeniem łowić przy użyciu obu metod. Na wyjazd można także zabrać małżonkę lub osobę towarzyszącą, gdyż zapewniamy świetne warunki pobytowe. Oczywiście poza tarponami w łowisku występują powszechnie także inne ryby, które będziemy łowić - między innymi barakudy, jacki, snooki i cobie.

Rajska wyspa

Podczas pobytu kwaterujemy na tropikalnej, porośniętej palmami wyspie otoczonej ciepłym morzem. Okolica ma sielski, wakacyjny charakter oraz niską zabudowę. Piaszczyste plaże z turkusową wodą są w zasięgu ręki, na wyspie nie ma żadnych samochodów (brak dróg). Śpimy w kameralnym ośrodku wędkarskim (meksykańska hacjenda) położonym tuż przy plaży. Pokoje 2-osobowe, oczywiście z klimatyzacją. Wyspa jest bezpieczna i sprzyja swobodnemu wypoczynkowi. Z tego powodu na wyjazd zapraszamy także osoby niewędkujące. To idealne miejsce dla Pań, które mogę tu bezpiecznie wypoczywać, opalać się lub nurkować.

Pod fachową opieką

Podczas wyprawy do Meksyku grupą opiekował się będzie Maciek Rogowiecki z naszego biura. Maciek jest bardzo doświadczonym podróżnikiem, który z wędką w ręku zwiedził już wszystkie kontynenty poza Antarktydą (odbył ponad 80 wypraw na ryby za granicę). Tarpon to jeden z jego ulubionych przeciwników, któremu poświęcił znaczny wycinek swojej wędkarskiej kariery. Maciek będzie też oczywiście sprawował nadzór nad całą logistyką wyprawy.

Skrócony program pobytu

09.07.2020Wylot z Warszawy do Cancun, nocleg w Cancun jeśli okaże się konieczny ze względu na późny przylot na miejsce.
10.07.2020Transfer prywatnym vanem z Cancun na wyspę (ok. 5-6 h).
10.07–17.07.20207 nocy pobytu na wyspie, 6 dni wędkowania.
17.07.2020Transfer powrotny do Cancun, wieczorny wylot do Europy i Warszawy
18.07.2020Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

UWAGA! Na życzenie każdy uczestnik wyprawy może przedłużyć sobie pobyt o kilka dni i zwiedzić Jukatan (np. piramidy w Chichen Itza). Wymaga to jednak odpowiednio wczesnego zgłoszenia do biura, aby można było zakupić bilety lotnicze uwzględniające poźniejszy powrót niż planowany w programie imprezy wędkarskiej. Takie przedłużenie pobytu jest dodatkowo płatne i może być na życzenie skalkulowane przez biuro Eventur.

Cena

Całkowita cena imprezy bez przelotu: 3450,- USD od osoby

Cena dla osoby niewędkującej bez przelotu: 1650,- USD od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing, który od początku do końca podróżuje z grupą,
  • całą logistykę i opracowanie wyprawy,
  • transfery w Meksyku,
  • 6 dni wędkowania na oceanie, bezpieczne i komfortowe łodzie 2-osobowe (każda łódź z przewodnikiem),
  • 7 nocy w komfortowej bazie wędkarskiej + śniadania/lunch,
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagażu.

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych, napiwków dla przewodników wędkarskich, alkoholu, kolacji (kilka niedrogich i bardzo smacznych restauracji na miejscu z meksykańską kuchnią), ewentualnego noclegu w Cancun jeśli okaże się konieczny ze względu na loty. Na miejscu można wypożyczyć cały potrzebny sprzęt do morskiego spinningu. Muszkarze będą mogli na miejscu zakupić skuteczne muchy, ale wędki i kołowrotki tarponowe trzeba przywieźć ze sobą. Podobnie z przynętami spinningowymi i akcesoriami, choć część można także kupić na miejscu. Przed wyjazdem biuro Eventur zapewnia kompleksową i profesjonalną informację na temat ekwipunku potrzebnego na wyjazd do Meksyku.

Dojazd na miejsce

Przelot: Warszawa–Cancun-Warszawa (1 przesiadka po drodze w każdą stronę)
Koszt biletu lotniczego powinien zamknąć się w kwocie 4000,- PLN/osoba. Bilety lotnicze zostaną kupione po skompletowaniu całej grupy po aktualnie obowiązujących cenach przewoźników lotniczych.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 6 osób wędkujących (minimalna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.) w takiej samej ilości. Na dzień sporządzania niniejszej oferty (18/12/2019) dokładny rozkład lotów nie był jeszcze znany. Dopuszczamy możliwość zmiany terminu o 1-2 dni w każdą stronę jeśli będzie to konieczne ze względu na siatkę połączeń lotniczych.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16