Kenia | Malindi, Ocean Indyjski


Impreza grupowa - wiosna 2019

Safari i wielkie ryby

Ofertę kenijskiej przygody kierujemy do poszukiwaczy wędkarskich przygody w iście egzotycznej otoczce. Wschodnie wybrzeże Kenii obfituje w doskonałe i wciąż mało popularne wśród wędkarzy łowiska morskich pelagicznych gigantów, które są bardzo zasobne w ryby. Czartery łodzi typu „Big Game” są tu wyraźnie tańsze niż na innych uznanych łowiskach (np. Panama, Meksyk czy Kostaryka) i z tego powodu Kenia stanowi ciekawą alternatywę dla wszystkich, którzy marzą a rekordowej rybie, ale nie chcą przy tym wydać fortuny.

"Big Game" na oceanie

Terminem "Big Game" określamy pełnomorskie połowy dużych ryb przy użyciu bardzo mocnych zestawów, najczęściej metodą trollingową. Jest to właściwie jedyna metoda łowienia takich gatunków, jak marliny, żaglice, mieczniki czy duże tuńczyki - pelagicznych ryb otwartego morza. Stosuje się ją przede wszystkim w ciepłych, tropikalnych wodach, które są licznie zamieszkiwane przez okazowe ryby.

Ostatnio wśród miłośników "Big Game" dużym uznaniem cieszy się mało jeszcze odkryta pod tym względem Kenia. A dobrze wiedzieć że jest to miejsce, gdzie wiele spektakularnych okazów złowił jeden z prekursorów morskiego wędkarstwa sportowego – Ernest Hemingway. Będąc w Malindi możemy powędkować w miejscach gdzie robił to przed laty słynny amerykański pisarz, jak również wypić tropikalnego drinka w barze, w którym mistrz lubił spędzać wolny czas po wędkowaniu.

Legendarny marlin i inne atrakcje

Największym uznaniem wśród oceanicznych wędkarzy cieszy się oczywiście ryba-legenda, czyli marlin. W Kenii licznie spotkamy trzech przedstawicieli tego gatunku - marlina czarnego, błękitnego oraz pasiastego. Rozmiary łowionych drapieżników oscylują z reguły w granicach 50-200 kg, choć kilka razy do roku słyszy się o znacznie większych rybach (największy zanotowany do tej pory w Kenii ważył 568 kg).

Innymi gatunkami, których przedstawiciele bardzo często trafiają na wędkarskie zestawy, są między innymi żaglice (nawet kilkanaście sztuk dziennie na jedną łódź), tuńczyki żółtopłetwe, bajecznie ubarwione koryfeny (dorado), rekordowe barakudy oraz kingfishe. Łowiąc na delikatniejszy sprzęt w okolicach raf koralowych, na pewno doczekamy się spotkania z rybą kole-kole, wahoo, karanksem olbrzymim (słynny Giant Trevally) czy snapperem. Wielką atrakcją wędkarskich wypraw do Kenii są także połowy budzących lęk rekinów. Nie łowi się ich na trolling, lecz z wolno dryfującej łodzi na przynęty mięsne. Można w ten sposób złowić rekina o masie ponad 300 kg, choć najczęściej łowione są osobniki w zakresie 50-100 kg. Najbardziej pospolite gatunki to żarłacze (biało- oraz czarnopletwy), rekin młot, rekin tygrysi oraz rekin tępogłowy.

Oprócz wędkowania w programie pobytu znajdą Państwo prywatne safari w Parku Narodowym Tsavo. Fantastyczne widoki, przejazdy samochodami terenowymi, dzikie zwierzęta (m.in. afrykańskie słonie, lwy, lamparty, bawoły, zebry, żyrafy, antylopy, małpy, gazele) noclegi w luksusowych namiotowych „lodge” na sawannie oraz świetne jedzenie. Będzie też chwila na odpoczynek w luksusowym, nadmorskim hotelu w niewielkiej, przyjaznej miejscowości - Malindi.

Skrócony program wyjazdu

21.03.2019Wylot z Warszawy do Kenii.
22.03.2019Transfer z Nairobi do Parku Narodowego Tsavo East.
22-24.03.2019Safari w Parku Narodowym Tsavo East.
24.03.2019Przejazd do Malindi. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek.
25-26.03.2019Dwa pełne dni łowienia „Big Game” (od około 7.30 do 16.00).
27.03.2019Dzień wolny. Odpoczynek w hotelu (na życzenie wycieczki fakultatywne).
28.03.2019Wędkowanie „Big Game” (od około 7.30 do 17.00).
29.03.2019Dzień wolny. Odpoczynek w hotelu (na życzenie wycieczki fakultatywne).
30.03.2019Wylot do Polski.

Cena

Całkowita cena imprezy: 2350,- euro* (ok. 10300,- PLN*) od osoby
Cena dla osoby nie wędkującej: 1550,- euro* (ok. 6800,- PLN*) od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing
  • prywatne safari w Parku Narodowym Tsavo East (2 noclegi, pełne wyżywienie)
  • zakwaterowanie z hotelu Tropical w Malindi (śniadania i obiadokolacje)
  • 3 dni wędkowania „Big Game” (profesjonalna obsługa i przewodnicy na każdej łodzi, lunch, kompletny sprzęt wędkarski)
  • wynajęcie profesjonalnych łodzi wędkarskich (każda łódź dla maksymalnie 4 wędkarzy + załoga)
  • transfery z lotnisk, transfery na safari oraz transfery do łódek
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagaż

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych (patrz poniżej), napiwków dla przewodników wędkarskich, obsługi łodzi i obsługi hotelu, a także napojów alkoholowych.

Dojazd na miejsce

Bilety lotnicze będziemy kalkulować po zebraniu całej grupy. Koszt 1 biletu lotniczego powinien zamknąć się w kwocie 3200-3900,- PLN.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział przynajmniej 11 osób wędkujących (razem z przedstawicielem biura, to pełna obsada trzech łodzi wędkarskich). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.) na pierwotnie planowanym poziomie.

* Cena wyjazdu skalkulowana według kursu euro z dnia 19.11.2018 (kurs sprzedaży pieniądza Alior Bank S.A.).


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16