Madagaskar | wschodnie wybrzeże wyspy


Impreza grupowa - styczeń 2019

Madagaskar – tyle jest jeszcze do odkrycia!

Wyprawa na Madagaskar jest naszym zdaniem kwintesencją tropikalnego wędkowania. Prawdziwą morską przygodą dla twardych wędkarzy, którzy chcą spotkać się z najsilniejszymi rybami zamieszkującą naszą planetę. Z rybami, które nie wybaczają żadnych błędów i wykorzystają każdą szansę aby maksymalnie sponiewierać nasz sprzęt. To wyprawa obfitująca w wielkie emocje, powierzchniowe brania na poppery, palące słońce, męczące hole i ubranie sztywne od morskiej soli. To także wyjazd, w trakcie którego zobaczycie jedno z najbiedniejszych i najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi, spróbujecie najlepszych ryb i owoców morza, zobaczycie lemury, kameleony i wiele innych stworzeń, które żyją tylko tam. Spotkacie także gościnnych i uśmiechniętych ludzi, którzy nic nie posiadają, a pomimo to wydają się szczęśliwsi od bogatych Europejczyków.

Wyprawa na dziewicze łowiska

Rejon Madagskaru, w który nasze biuro organizuje obecnie wyprawy, to mało poznany i wędkarsko dziewiczy fragment wschodniego wybrzeża wyspy. Trudniej tu się dostać niż do popularnego Nosy Be czy Mitsio (mniejsza ilość lotów, konieczna dodatkowa przesiadka), ale wysiłek zdecydowanie się opłaca. Będziemy bowiem przebywać w miejscu, gdzie nie ma wędkarskiej konkurencji, gdzie sezon na ryby jest bardzo krótki (3 miesiące w roku), a Ocean obfituje w niemal wszelkie morskie istoty.

Głównym celem wyprawy jest duże GT (Giant Trevally inaczej Caranx ignobilis), które występuje na tym łowisku powszechnie. Ryby o masie 20-30 kg są na porządku dziennym, a na pewno spotkamy się także z osobnikami większymi (rekordowe przekraczają 60 kg, ale szanse na udany hol są zazwyczaj niewielkie). Ponadto na naszych zestawach mogą także gościć tuńczyki żółtopłetwe, kilka gatunków rekinów, barakudy, dorado (mahi-mahi), tuńczyki psie, snappery i groupery. Generalnie, wędkując w tym rejonie trzeba przygotować się na liczne niespodzianki – nigdy nie wiadomo co zaatakuje poppera czy prowadzonego przy dnie jiga.

Program pobytu

Naszą wędkarską bazą będą dwa pełnomorskie katamarany, na których będziemy nocować w spokojnych i osłoniętych od wiatru zatokach wschodniego wybrzeża. Katamarany wyruszą z Diego Suarez pierwszego dnia wędkowania i będą płynąć w dalej położone rejony łowiska (ich maksymalny zasięg podczas tygodniowej wyprawy to obszar w promieniu 200 km od Diego Suarez). Po 6 dniach wrócą do Diego Suarez. Katamarany gwarantują, iż będziemy wędkować w miejscach gdzie nie są w stanie dopłynąć inne łodzie z wędkarzami, które stacjonują na stałe w Diego Suarez. Na Madagaskarze obowiązuje bowiem ta sama wędkarska zasada, co w każdym innym miejscu na świecie: im dalej od ludzkich skupisk, tym więcej ryb w wodzie.

Wędkować będziemy z trzech profesjonalnych łodzi wędkarskich przystosowanych do poppingu. Każda łódź posiada 2 silniki po 100 KM, niezbędną morską elektronikę (w tym telefon satelitarny), bardzo doświadczonego kapitana/przewodnika wędkarskiego oraz dwóch pomocników, którzy wiążą wszelkie węzły, zmieniają przynęty, pomagają holować ryby, podają lunch, itp. Po zakończonym łowieniu (około godziny 17.00-18.00) łodzie będą spływać i cumować przy katamaranach. Podczas pobytu na rybach katamarany będą co 2 dni zmieniać miejsca pobytu – tak, abyśmy mogli obławiać ciągle „świeże” łowiska. Dokładne miejsca postoju katamaranów zależą jednak zawsze od panujących warunków pogodowych. W przypadku silnego wiatru, który utrudnia pływanie, załoga i przewodnik wędkarski wybiorą podczas wyprawy jedno – dwa miejsca postoju (tak daleko od Diego Suarez, jak pozwalają na to warunki pogodowe) i wędkowanie będzie koncentrować się na obszarze, który jest po prostu bezpieczny do pływania.

Pływający hotel

Na każdym katamaranie znajdują się trzy 2-osobowe kabiny (jedno duże, podwójne łóżko do spania)., każda z kabin posiada prysznic oraz toaletę. Ponadto na każdym katamaranie znajduje się zewnętrzny, zadaszony pokład, gdzie obsługa podaje posiłki/drinki oraz gdzie można wygodnie wypocząć po wędkowaniu. Jedzenie podawane na katamaranie jest bardzo smaczne, wręcz wykwintne. W menu znajdą się krewetki, kalmary, kraby oraz potrawy z różnych gatunków ryb (w tym świeże sashimi). Nie zabraknie też steków z zebu, pysznych deserów, świeżych tropikalnych owoców i kilku rodzajów sałatek. W cenie zawarte są także wszelkie napoje łącznie z alkoholami (piwo, wino białe, czerwone oraz różowe, a także miejscowy rum i whisky).

Dla kogo jest ta wyprawa?

Dla wędkarskich globtroterów i ludzi żądnych przygód. Dla twardych morskich wędkarzy, którzy nie boją się większej fali (możliwa przy silnym wietrze) i którzy lubią operować bardzo mocnym sprzętem wędkarskim (często w temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza). Wreszcie dla wszystkich osób ciekawych świata, obyczajów miejscowych ludzi i zupełnie odmiennej kuchni. Ale dla takich, którzy są w stanie zaakceptować odmienność Afryki (czyli brak ładu i porządku znanego z Europy) oraz są po prostu otwarci na to co nowe i niespodziewane.

Madagaskar to wielka przygoda!

Skrócony program wyjazdu

14.01.2019Wylot z Warszawy do Antananariva i dalej przelot wewnętrzny do Diego Suarez (lot przez Paryż lub Mediolan).
15.01.2019Przylot rano do Diego Suarez, odpoczynek, nocleg w bardzo dobrym hotelu.
16.01.2019Czas wolny w Diego Suarez. Odpoczynek w hotelu (basen), wycieczka po Diego Suarez lub możliwość zorganizowania wycieczki samochodem terenowym do któregoś z pobliskich parków narodowych (bardzo polecamy!).
17-22.01.20196 dni wędkowania z przewodnikiem, noclegi i posiłki na katamaranie.
22.01.2019Katamarany wracają do Diego Suarez, nocleg i odpoczynek w bardzo dobrym hotelu przed powrotem do Polski.
23.01.2019Wylot z Diego Suarez do Antananariva i następnie przelot do Polski (prawdopodobnie przez Paryż).
24.01.2019 lub 25.01.2019Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Cena

Całkowita cena imprezy bez przelotu: 3100,- euro od osoby w kabinie 2-osobowej na katamaranie (dostępnych 5 miejsc) lub 3690,- euro* w kabinie 1-osobowej na katamaranie (dostępne 4 miejsca).

Cena imprezy zawiera

  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing, który zna miejscowe realia i dysponuje rozległą wiedzą na temat tropikalnego łowienia
  • 2 noclegi w hotelu **** w Diego Suarez, pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją, śniadania
  • 5 noclegów na katamaranie z pełnym wyżywieniem i napojami – kabina 1- lub 2-osobowa (kabiny z łazienkami)
  • 6 dni wędkowania (9-10 godzin dziennie lub dłużej - według życzenia, możliwe wędkowanie w nocy), profesjonalna obsługa i bardzo doświadczony przewodnik na każdej łodzi, lunch, napoje; nasza grupa będzie mieć do dyspozycji trzy łodzie, na których będzie odpowiednio 3, 3 oraz 4 wędkarzy
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagażu

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych (patrz poniżej), napiwków dla przewodników wędkarskich, obsługi łodzi i obsługi hotelu, sprzętu wędkarskiego. W cenie nie ma także wycieczek fakultatywnych w Diego Suarez (dla chętnych), posiłków w Diego Suarez (poza śniadaniami) oraz dodatkowych noclegów w Antananarive i Diego Suarez (1-2 noclegi mogą być konieczne ze względu na rozkład lotów, który na chwilę konstruowania tej oferty nie jest jeszcze znany).

Dojazd na miejsce

Są 2 opcje dotarcia do Diego Suarez:

  • przelot Warszawa – Paryż – Antananarive i dalej miejscowymi liniami do Diego Suarez
  • przelot Warszawa – Mediolan – Nosy Be, a następnie transfer samochodem do Diego Suarez (około 8 godzin)

Szczegóły odnośnie do opcji lotniczej i dotarcia na miejsce uzgodnimy po zebraniu całej grupy na wyjazd.

Koszt 1 biletu lotniczego (w opcji pierwszej) powinien zamknąć się w kwocie 5500-6000 PLN. Opcja druga jest tańsza (w granicach 3500 – 4500 PLN), ale konieczny jest dodatkowy transfer samochodem (odcinek Nosy Be-Diego Suarez) po drodze o bardzo złej jakości (7-8 godzin jazdy).

Bilety lotnicze zostaną wykupione po skompletowaniu całej grupy, po aktualnie obowiązujących cenach przewoźników lotniczych.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 9 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w takim samy wymiarze (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.).


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16