Panama | Wybrzeże Tuńczyków, Park Narodowy Azuero


Impreza grupowa - jesień 2019

Dzikie wybrzeże Panamy i ryby silniejsze od wędkarzy

Wybrzeże Tuńczyków i park Azuero to niemal dziewiczy obszar pacyficznego wybrzeża Ameryki Środkowej, który wędkarze odkrywają dopiero od kilu lat. Możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest to wybitnie zasobne w morskie drapieżniki łowisko, które usatysfakcjonuje nawet największych wędkarskich koneserów. W terminie wiosennym, kiedy planowana jest nasza wyprawa pod wybrzeża Panamy podpływają gigantyczne stada sardynek, które przybywają tam na coroczne tarło. Za sardynkami tysiącami ciągną oceaniczne drapieżniki, które są o tej porze łatwe do namierzenia i pojawiają się blisko brzegów. Będą to przede wszystkim różne gatunki snapperów (w tym największy i najsilniejszy w Pacyfiku cubera snapper), jacki, wahoo, mahi-mahi, tuńczyki żółtopłetwe i oczywiście słynne na cały świat „ryby-koguty” (rooster fish), które przez wielu wędkarzy uznawane są za najpiękniejsze i jedne z najsilniejszych ryb na naszej planecie. Dalej na otwartym morzu przebywają marliny oraz żaglice i na życzenie grupy można poświęcić na nie dzień czy dwa łowienia.

Łowimy bezpiecznie, wypoczywamy wygodnie

Nasza grupa kwaterować będzie w kameralnym, niewielkim ośrodku wędkarskim położonym w miejscowości Pedasi. Pokoje 3-osobowe, prywatny basen (tylko dla naszej grupy) na terenie, dobrze zaopatrzony bar (zimne piwo, wino, miejscowe, tropikalne drinki), rewelacyjny kucharz który dla wędkarzy będzie wyczarowywał cuda z miejscowych ryb, owoców morza oraz wołowiny. Podczas pobytu w Pedasi zapewniamy grupie pełne wyżywienie.

Łowimy po 3 osoby na łodzi. Każda z łódek jest przestronna, dla bezpieczeństwa wyposażona w 2 duże silniki oraz całą morską elektronikę. Łodzie prowadzone są oczywiście przez doświadczonych miejscowych przewodników, którzy w Pedasi łowią od dziecka. Są to wysokiej klasy fachowcy i zrobią wszystko aby naprowadzić klientów na duże ryby. Przewodnicy są sympatyczni, mili i przyzwyczajeni do obsługi przyjezdnych wędkarzy. W tropikalnych krajach jest to swojego rodzaju rzadkość.

Podczas całej wyprawy zapewniamy opiekę polskiego opiekuna, który od początku podróżuje z grupą i czuwa nad prawidłowym i bezstresowym przebiegiem wyprawy. Miło nam poinformować, iż w przypadku tego wyjazdu, opiekunem będzie Tomasz Wieczorek. Świetny wędkarz, doświadczony podróżnik, ale przede wszystkim człowiek, który zadba o to aby wyprawa do Panamy była dla każdego niezwykle pozytywnym doświadczeniem.

Skrócony program wyjazdu

04.11.2019Wylot z Warszawy do Panama City, nocleg w Panama City jeśli okaże się konieczny ze względu na późny przylot na miejsce.
05.11.2019Transfer prywatnym vanem z Panama City do Pedasi (ok. 6-7 h).
06.11-13.11.20197 dni pobytu w Pedasi, 5 dni wędkowania, 1 dzień przeznaczony na zasłużony odpoczynek Podczas dnia wolnego możliwe wędkowanie dla chętnych (płatne na miejscu przewodnikom).
13.11.2019Transfer powrotny do Panama City, wieczorny wylot do Europy i Warszawy.
14.11.2019Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Cena

Całkowita cena imprezy bez przelotu: 2990,- USD* od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing, który od początku do końca podróżuje z grupą
  • całą logistykę i opracowanie wyprawy
  • transfery w Panamie
  • 5 dni wędkowania na Oceanie, bezpieczne i komfortowe łodzie 3-osobowe
  • 7 nocy w komfortowej bazie wędkarskiej z pełnym wyżywieniem
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagażu.

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych, napiwków dla przewodników wędkarskich, alkoholu, dodatkowych napojów (poza podawanymi do posiłków) dodatkowego dnia wędkowania (dla chętnych), ewentualnego noclegu w Panama City jeśli okaże się konieczny ze względu na loty. Na miejscu można wypożyczyć cały potrzebny sprzęt do morskiego poppingu wysokiej jakości. Przynęty i akcesoria należy mieć własne, choć część można także kupić na miejscu. Przed wyjazdem biuro Eventur zapewnia kompleksową i profesjonalną informację na temat ekwipunku potrzebnego na wyjazd do Panamy.

Dojazd na miejsce

Przelot: Warszawa–Paryż lub Amsterdam-Panama City
Koszt biletu lotniczego powinien zamknąć się w kwocie 3500–4500,- PLN/osoba. Bilety lotnicze zostaną kupione po skompletowaniu całej grupy po aktualnie obowiązujących cenach przewoźników lotniczych.

*UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 8 osób wędkujących (minimalna/maksymalna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.) w takiej samej ilości. Na dzień sporządzania niniejszej oferty (11/12/2019) dokładny rozkład lotów Warszawa – Paryż lub Amsterdam – Panama City nie był jeszcze znany. Dopuszczamy możliwość zmiany terminu o 1-2 dni w każdą stronę jeśli będzie to konieczne ze względu na siatkę połączeń lotniczych.

Galeria zdjęć z poprzednich wypraw:

Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16