Kamczatka | rzeka Icha, zlewnia morza Ochockiego


Impreza grupowa - lato 2019

Kamczatka – łososie, palie i pstrągi! Wulkany, niedźwiedzie i nieokiełznana przyroda!

Kamczatka to najdalej wysunięty na wschód półwysep azjatyckiej części Rosji. Zajmuje powierzchnię ponad 370 tys km. kwadratowych i w przeważającej jej części łatwiej spotkać niedźwiedzia niż człowieka. Wyjazd na Kamczatkę to esencja wędkarskich podróży. To zupełnie dzika, pierwotna kraina gdzie niepodzielnie włada przyroda, a żyje się według prostych, acz twardych zasad. Mało kto słyszał tu o facebooku, giełdowe notowania nikogo specjalnie nie interesują, a kolorowy smartphone traktowany jest wciąż jako techniczna nowinka. Na kamczacką wyprawę zapraszamy tych z Was, którzy szukają przygody i nie oczekują europejskiego komfortu. Tych, którzy nie boją się długiej i męczącej podróży, są otwarci na miejscowych ludzi, ich gościnę, inną od naszej kuchnię oraz zupełnie inne podejście do życia. Zapraszamy wszystkich tych, którzy ponad wszystko kochają bliski i często bardzo bezpośredni kontakt z naturą, a nocleg w prostym wędkarskim obozie pod tysiącem gwiazd przy ognisku cenią bardziej niż ekskluzywny hotel na karaibskiej plaży. To Wy? W takim razie wyruszcie z nami na Kamczatkę!

Jedziemy pod koniec sierpnia. Ten okres to statystycznie najlepszy czas wędkowania na rzece. Jej poziom wody jest wtedy niski, a ryby gromadzą się w głębszych poolach i są łatwe do znalezienia. Łowi się wtedy dużo i nigdy nie wiadomo co uderzy w streamera czy prowadzoną przy dnie obrotówkę. Często będzie to jeden z pacyficznych łososi (nerka, kiżucz lub keta), ale równie dobrze może wziąć mikiża (kamczacki pstrąg tęczowy, zupełnie dziki, wielka atrakcja tego łowiska), palia arktyczna, dolly varden lub khundza (wschodnio-pacyficzny gatunek palii, który żyje tylko na Kamczatce). Te wszystkie gatunki zamieszkują naszą rzekę w dużych ilościach i świetnie biorą na wędkę!

Wędkujemy pod opieką miejscowych, rosyjskich przewodników. Są mili, doświadczeni i znają rzekę jak nikt. Łowi się brodząc (Icha ma twarde dno, jest łatwa do poruszania się. Jest rzeką średnich rozmiarów z licznymi zakrętami, wyspami, a odcinek udostępniony do wędkowania liczy 40 km ), a pomiędzy miejscówkami przewodnicy przewożą wędkarzy łodziami motorowymi. W programie przewidziane jest 6 – 6.5 dnia wędkowania co jak na zasobność kamczackich łowisk w zupełności wystarczy.

Wyznajemy zasadę, iż wędkarska wyprawa, nawet jeśli prowadzi w najbardziej dzikie ostępy naszej planety, nie może być zbytnią katorgą. Dlatego kwaterować będziemy w wędkarskim obozie, który zapewnia minimum potrzebnego komfortu: ogrzewane, drewniane domki (2 lub 3-osobowe), toalety oraz możliwość wzięcia kąpieli pod obozowym prysznicem. Posiłki są obfite i bardzo smaczne, dominują dania z dalekiego wschodu Rosji. Posiłki przygotowuje obsługa obozu.

Skrócony program wyjazdu

20.08.2019Wylot z Warszawy do Moskwy i dalej do Pietropawłowska
21.08.2019Przylot do Pietropawłowska, transfer pojazdem terenowym do obozu wędkarskiego, nocleg po drodze
22–28.08.20196 pełnych dni wędkowania na rzece Icha
29.08.2019Transfer powrotny do Pietropawłowska, nocleg po drodze
30.08.2019Przelot do Moskwy i dalej do Warszawy. Zakończenie wyprawy 29 lub 30.08 w zależności od lotów.

Cena

Całkowita cena imprezy bez przelotu: 3300,- euro* od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing, który od początku do końca podróżuje z grupą
  • całą logistykę i opracowanie wyprawy
  • transfery z Pietropawłowska do obozu wędkarskiego i z powrotem
  • 6 dni wędkowania na rzece Icha z miejscowym przewodnikiem
  • łódź wędkarską z silnikiem spalinowym na każdych 2-3 wędkarzy
  • 6 lub 7 nocy w obozie wędkarskim (w zależności od lotów) z pełnym wyżywieniem
  • noclegi podczas transferów Pietropawłowsk–Icha-Pietropawłowsk
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagażu.

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych Warszawa–Pietropawłowsk-Warszawa (patrz poniżej), napiwków dla przewodników wędkarskich, alkoholu. W cenie nie ma także ewentualnych noclegów w Moskwie (jeśli okażą się konieczne ze względu na loty), wizy rosyjskiej.

Dojazd na miejsce

Przelot: Warszawa–Moskwa-Pietropawłowsk
Koszt biletu lotniczego powinien zamknąć się w kwocie 3000–4000,- PLN/osoba. Bilety lotnicze zostaną kupione po skompletowaniu całej grupy po aktualnie obowiązujących cenach przewoźników lotniczych.

*UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 7 osób wędkujących (minimalna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.) w takiej samej ilości. Na dzień sporządzania niniejszej oferty (18/01/2018) dokładny rozkład lotów Warszawa–Moskwa–Pietropawłowsk nie był jeszcze znany. Dopuszczamy możliwość zmiany terminu o 1-2 dni w każdą stronę jeśli będzie to konieczne ze względu na siatkę połączeń lotniczych. Cena imprezy skalkulowana jest na podstawie stosunku rubla do euro i może ulec niewielkim zmianom.

Zobacz galerię zdjęć:


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16