Indie (Andamany)

6-14 kwietnia 2018

Rekordowe drapieżniki na spinning!

Andamany to specjalne miejsce na wędkarskiej mapie świata. Specjalne także dla nas. Jedyne w swoim rodzaju, trudno dostępne, jeszcze do niedawna zupełnie nieodkryte, dzikie ale bezpieczne. Po raz pierwszy odwiedziliśmy je w 2013 roku i od tego czasu wracamy regularnie przynajmniej raz do roku. Nie znamy drugiej tak dobrej lokalizacji na spinngowe połowy wielkich tropikalnych drapieżników. Presja wędkarska czy rybacka na Andamanach praktycznie nie istnieje, a ryb jest wciąż bardzo dużo. Statystycznie każdy wędkarz może liczyć na kilkanaście poppingowych brań dziennie, a najczęstszą zdobyczą będą ryby takie jak duże GT (karanks olbrzymi), barakudy, snappery oraz groupery. Termin kwietniowy wybraliśmy nieprzypadkowo. Pogoda sprzyja wtedy pływaniu (brak silnych wiatrów), a dodatkowo w okolicy pojawiają się olbrzymie stada tuńczyków żółtopłetwych, na które oczywiście celowo polujemy. Regularnie łowimy w ten sposób ryby o wadze 30-70 kg (hol takien ryby na mocarnym poppingowym sprzęcie zajmuje czasami godzinę).

Polecamy uczciwie uczestnictwo w tej wyprawie. Gwarantujemy, że Andamany pamięta się do końca życia!

Andamany

Skrócony program wyjazdu

06.04.2018Wylot z Warszawy do Indii (Kalkuta, Madras lub New Dehli) przez Dubaj. Nocleg w hotelu w Indiach.
07.04.2018Przelot do Port Blair na Andamanach, krótki transfer do wędkarskiej bazy. Odbiór zezwoleń wędkarskich.
08-16.04.20186 dni intensywnego wędkowania na Andamanach ze specjalistycznej łodzi (przystosowana tylko do łowienia na spinning/popping) pod opieką doświadczonych przewodników wędkarskich.
14.04.2018Zakończenie pobytu. Przelot powrotny do Polski przez Indie/Dubaj. Planowany przyjazd do Polski 15.04.2018.

Cena

Całkowita cena imprezy: 2000,- USD* od osoby

Cena imprezy zawiera

  • zakwaterowanie w pensjonacie wędkarskim na Andamanach, pokoje 1-osobowe z łazienkami i klimatyzacją. Śniadania oraz lunch w cenie
  • 6 dni wędkowania ze specjalistycznej łodzi wędkarskiej przystosowanej celowo do poppingu; łódź jest bardzo duża (10 m długości), bezpieczna i szybka (silniki 2 x 250 KM)
  • transfery z lotniska w Port Blair
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagażu

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych (patrz poniżej), napiwków dla przewodników wędkarskich, obsługi łodzi i obsługi pensjonatu, kolacji oraz napojów alkoholowych. Kolacje można zamówić w pensjonacie lub udać się taksówką do restauracji w Port Blair. Andamany to wciąż tanie miejsce. Na wszystkie kolacje w dobrej restauracji proszę przeznaczyć nie więcej jak 150,- USD/osoba na cały pobyt. Na miejscu istnieje też możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu wędkarskiego do poppingu oraz speed jiggingu. Koszt wypożyczenia około 150-200,- USD/tydzień. To sporo, ale i tak ułamek ceny porównując z kosztem zakupu nowego zestawu na własność.

Dojazd na miejsce

Bilety lotnicze na trasie Warszawa–Dubaj–Indie-Andamany zamykają się w kwocie ok 3500,- PLN/osoba na dzień dzisiejszy (25.05.2017). Bilety lotnicze zostaną wykupione po skompletowaniu całej grupy po aktualnych cenach przewoźników lotniczych.

*UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 5 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.) w takiej samej ilości.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16