Wyspa Sula (Norwegia)

15–25 września 2018

Wygodnie i niedrogo – czyli autokarem na Sulę!

Zapraszamy morskich wędkarzy na trzecią autokarową wyprawę na jedno z najlepszych łowisk środkowej Norwegii – położoną na otwartym oceanie wyspę Sulę. To jedna z nielicznych lokalizacji w tej części Norwegii, która oferuje łowiska dorównujące tym położonym na dalekiej północy. Zaletą tego miejsca jest jednak brak konieczności dalekiej podróży – od portu promowego w Karlskronie (tam dopłyniemy z Gdyni) na Sulę jest około 1300 kilometrów. Ten czas spędzimy w komfortowym autokarze z dużą ilością miejsca na bagaż (zapewniamy dodatkową przyczepkę bagażową, którą w drodze powrotnej możemy wykorzystać na przewóz mrożonych filetów z ryb).

Sula znajduje się około 30 km na północny-zachód od wyspy Hitra. Leży na zupełnie otwartym morzu, co sprawia, iż na duże ryby można tu liczyć przez okrągły rok. Przy sprzyjających warunkach pogodowych dobre wyniki wędkarskie są praktycznie pewne. Termin wrześniowy to na Suli rewelacyjny czas na połowy wszystkich najważniejszych ryb Norwegii. W okolicy wyspy przebywają wtedy bardzo duże czarniaki (10-20 kg), dorsze, halibuty, karmazyny. Atrakcją będą także rekordowych rozmiarów rdzawce, które są na Suli powszechne. Często łowi się je przy skalistej wyspach, na stosunkowo płytkiej wodzie, a najfajniejszą metodą ich połowu jest klasyczny zestaw spinningowy.

Sula otoczona jest setkami skalistych wysp i wysepek, co tworzy nieco szkierowy krajobraz. Ten skalisty charakter wybrzeża daje ochronę przed silnym wiatrem, co ułatwia wędkowanie w przypadku gorszej pogody. W płytkich, skalistych wodach otaczających wysepki można liczyć na mniejsze dorsze (1-5 kg), plamiaki, niewielkie czarniaki oraz rdzawce. Te ostatnie osiągają tutaj piękne przyrosty i ryby 3-7 kg są na porządku dziennym.

We wrześniu pogoda na Suli powinna być sprzyjająca, choć należy wziąć pod uwagę fakt, iż łowisko to leży na zupełnie otwartym morzu i aura potrafi się szybko zmieniać. Dlatego istotnym jest, aby na wyprawę zabrać ze sobą ciepłą, odpowiednią do morskiego wędkowania odzież (np. wędkarski kombinezon).

Stawiamy na komfort i bezpieczeństwo

Na Suli mieszkamy w profesjonalnej bazie wędkarskiej. Do naszej dyspozycji w pełni wyposażone apartamenty (4- lub 6-osobowe). Wszystkie mają dobry standard, oddzielne 2-osobowe sypialnie, posiadają łazienki, w pełni wyposażone kuchnie, itp. Wszystkie znajdują się w samym porcie, tuż przy łodziach wędkarskich. W ośrodku znajduje się także w pełni profesjonalne, duże pomieszczenie do sprawiania ryb oraz obszerna chłodnia na ryby.

Łodzie wędkarskie to dzielne, aluminiowe jednostki o długości 580 cm i wyposażone w silniki o mocy 50 KM oraz echosondy i GPS. Każda z łodzi mieści czterech wędkarzy.

Z grupą będzie podróżował nasz przedstawiciel i ekspert od morskiego wędkowania. Będzie to doświadczona i wiarygodna osoba, służąca grupie swoją pomocą, bogatą wiedzą i zaangażowaniem. Nasz ekspert będzie także kompetentny w sprawach organizacyjnych - będzie załatwiał w imieniu grupy wszelkie sprawy, które mogą pojawić się na miejscu podczas pobytu na rybach.

Skrócony program wyjazdu

Dzień 1 (15.09)nocny przejazd Warszawa–Łódź–Gdynia, rejs dzienny (15.09) do Karlskrony, kabiny 4-osobowe z łazienkami
Dzień 1-2 (15-16.09)przejazd na Sulę; przyjazd na miejsce 16.09.2018
Dzień 3-10 (16–23.09)pobyt na Suli, 7 nocy/6 dni wędkowania
Dzień 11-12 (23-24.09)wyjazd z Suli 23.09, przejazd do Karlskrony, rejs dzienny do Gdyni (24.09), kabiny 4-osobowe z łazienkami
Dzień 12 (24.09)wieczorem przyjazd do Gdyni przejazd do Łodzi/Warszawy. Przyjazd do Warszawy w nocy z 24 na 25.09

Cena

Całkowita cena imprezy: ok. 2990,- PLN*, od osoby
Cena dla osoby niewędkującej: na zapytanie w biurze

Cena imprezy zawiera

  • opiekę i przewodnictwo wędkarskie przedstawiciela Eventur Fishing
  • 7 noclegów w ośrodku wędkarskim
  • 6 dni wędkowania – łodzie 4-osobowe z silnikami 50 KM, echo, GPS
  • bilet promowy na trasie Gdynia–Karlskrona-Gdynia, kabiny 4-osobowe z łazienkami
  • przejazd komfortowym autokarem z dużą ilością miejsca na bagaż na trasie Warszawa–Sula-Warszawa
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW, KL oraz bagażu

Cena imprezy nie obejmuje

  • paliwa do łodzi (płatne na miejscu według zużycia)
  • wyżywienia
  • biletu na prom Frøya-Sula (miejscowy prom, który jest niezbędny aby dostać się na Sulę)

Na dodatkowe koszty należy zabrać ze sobą na wyjazd ok. 2000–2500,- NOK. Wyżywienie można zabrać z Polski lub zakupić produkty spożywcze na miejscu w Norwegii (najbliższy sklep ok. 1 km). W autokarze będzie dużo miejsca na dodatkowy bagaż. Na miejscu obowiązuje kaucja zwrotna za łódź wędkarską – ok. 600,- NOK/osoba, którą pobiera gospodarz i która zwracana jest uczestnikom pod koniec pobytu.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe biorą udział 33 osoby wędkujące (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.).

*Cena wyjazdu skalkulowana według kursu NOK z dnia 15.10.2017 (kurs sprzedaży pieniądza Alior/BPH) oraz na podstawie cen połączeń promowych Gdynia–Karlskrona–Gdynia z dnia 15.10.2017. W przypadku znacznego wzrostu kursu NOK oraz cen połączeń promowych, cena imprezy może ulec zmianie. Przy wzroście ceny większym niż 7% uczestnik ma prawo zrezygnować bezkosztowo z wyjazdu w terminie do 60 dni przed rozpoczęciem imprezy. Przewidziany termin wyjazdu może zmienić się o 1 dzień w każdą stronę – na chwilę sporządzania niniejszej oferty (08.12.2017) szczegółowy rozkład kursowania promów Gdynia–Karlskrona–Gdynia nie był jeszcze potwierdzony przez przewoźnika Stena Line.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16