Rejon Bräcke (środkowa Szwecja)

16-23 czerwca 2018

Przedsionek Laponii, rewelacyjny wędkarsko rejon Bräcke.

Rejon Bräcke jest w naszej ofercie od sezonu 2016. Piękne krajobrazy, dzikie jeziora i rzeki oraz olbrzymia ilość łowionych ryb sprawiły, że kolejną z naszych grupowych wypraw postanowiliśmy zrobić właśnie tam. Przebywając w okolicy można wędkować na kilkunastu różnych wodach i łowić wiele odmiennych gatunków podczas tego samego pobytu. W szczególności będą to szczupaki (sztuki metrowej długości nie są rzadkością) i okonie (trafiają się ryby o długości przekraczającej 50 cm!), ale także piękne jazie, pstrągi oraz lipienie. I wszystko to w otoczeniu dzikiej przyrody środkowo – północnej Szwecji.

Nasza kameralna wyprawa w czerwcu 2018 przewiduje dla uczestników dostęp do co najmniej trzech różnych jezior (szczupak, okoń, lipień, pstrąg) oraz prywatnych leśnych jeziorek z pstrągami potokowymi i paliami arktycznymi. Na łowiskach zapewnione będą łodzie z silnikami spalinowymi (4-6 KM), łodzie wiosłowe lub profesjonalne wędkarskie kajaki. Zakwaterowanie w apartamentach 3-4 osobowych w domu w miejscowości Bräcke (dom stoi obok głównej drogi, do każdego łowiska dojeżdżamy autem). Nad logistyką i programem całej wyprawy będzie czuwało nasz przedstawiciel – wybitny ekspert od wędkowania na szwedzkich wodach.

Skrócony program wyjazdu

15-16 czerwca rejs promem do Karlskrony lub Nynäshamn, nocleg na promie w kabinach 4-osobowych z łazienkami, przejazd z południowej Szwecji w okolice Bracke w Laponii (ok 550–950 km w zależności od portu, do którego przypłyniemy z Polski)
17-22 czerwca 6 pełnych dni wędkowania na różnych łowiskach w okolicy
23 czerwca zakończenie pobytu, przejazd do Karlskrony lub Nynäshamn w Szwecji, rejs powrotny do Polski, na promie nocleg w kabinach 4-osobowych z łazienkami
24 czerwca przypłynięcie do Polski i zakończenie imprezy

Cena

Całkowita cena imprezy: 6200,- SEK (ok. 2900,- PLN*) od osoby
Cena dla osoby niewędkującej: na zapytanie w biurze

Cena imprezy zawiera

  • opiekę i przewodnictwo wędkarskie przedstawiciela Eventur Fishing i właściciela domku,
  • 7 noclegów w apartamentach 3 oraz 4 osobowych,
  • poszewki na pościel i ręczniki,
  • 6 dni wędkowania na różnych łowiskach w okolicy (jest co najmniej kilka do wyboru, a dla chętnych znacznie więcej),
  • 7 łodzi wędkarskich z silnikami spalinowymi,
  • bilet promowy (Gdynia-Karlskrona-Gdynia lub Gdańsk-Nyneshamn-Gdańsk, w zależności od dostępnych rozkładów promowych), nocleg w kabinie 4-osobowej z łazienką,
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagaż.

Cena imprezy nie obejmuje

Paliwa do łodzi, kosztów dojazdu (poza biletami promowymi), wyżywienia, licencji wędkarskich (płatne na miejscu, 200-250 SEK/osoba/tydzień). Wyżywienie można zabrać z Polski lub kupić na miejscu w Szwecji (najbliższy sklep ok 500 metrów od miejsca zakwaterowania). Za niewielką opłatą na miejscu istnieje możliwość przewożenia łodzi i kajaków wędkarskich pomiędzy różnymi łowiskami rejonu (w sumie jest kilkadziesiąt wędkarskich opcji w okolicy!)

Dojazd na miejsce

Dojeżdżamy samochodami osobowymi uczestników, co pozwala zachować atrakcyjną cenę porównaniu z autokarem lub dużym busem. Na grupę będziemy potrzebowali w sumie 4-5 pojazdów. Szczegóły ustalone zostaną po skompletowaniu całej grupy. Koszty paliwa do samochodów dzielą pomiędzy siebie kierowca oraz pasażerowie każdego z pojazdów.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład obowiązujące są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 13 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej liczby uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.).

*Cena wyjazdu skalkulowana według kursu SEK z dnia 05.10.2017 (kurs sprzedaży pieniądza BPH) oraz na podstawie cen połączeń promowych w sezonie 2016. Cenniki i rozkłady promowe na rok 2018 na dzień sporządzenia niniejszej oferty nie są jeszcze znane.


Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR Sp. z o.o.
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16