Rejon Bräcke (środkowa Szwecja)

16-23 czerwca 2018

Przedsionek Laponii, rewelacyjny wędkarsko rejon Bräcke.

Rejon Bräcke jest w naszej ofercie od sezonu 2016. Piękne krajobrazy, dzikie jeziora i rzeki oraz olbrzymia ilość łowionych ryb sprawiły, że kolejną z naszych grupowych wypraw postanowiliśmy zrobić właśnie tam. Przebywając w okolicy można wędkować na kilkunastu różnych wodach i łowić wiele odmiennych gatunków podczas tego samego pobytu. W szczególności będą to szczupaki (sztuki metrowej długości nie są rzadkością) i okonie (trafiają się ryby o długości przekraczającej 50 cm!), ale także piękne jazie, pstrągi oraz lipienie. I wszystko to w otoczeniu dzikiej przyrody środkowo – północnej Szwecji.

Nasza kameralna wyprawa w czerwcu 2018 przewiduje dla uczestników dostęp do co najmniej trzech różnych jezior (szczupak, okoń, lipień, pstrąg) oraz prywatnych leśnych jeziorek z pstrągami potokowymi i paliami arktycznymi. Na łowiskach zapewnione będą łodzie z silnikami spalinowymi (4-6 KM), łodzie wiosłowe lub profesjonalne wędkarskie kajaki. Zakwaterowanie w apartamentach 3-4 osobowych w domu w miejscowości Bräcke (dom stoi obok głównej drogi, do każdego łowiska dojeżdżamy autem). Nad logistyką i programem całej wyprawy będzie czuwało nasz przedstawiciel – wybitny ekspert od wędkowania na szwedzkich wodach.

Skrócony program wyjazdu

15-16 czerwca rejs promem do Karlskrony lub Nynäshamn, nocleg na promie w kabinach 4-osobowych z łazienkami, przejazd z południowej Szwecji w okolice Bracke w Laponii (ok 550–950 km w zależności od portu, do którego przypłyniemy z Polski)
17-22 czerwca 6 pełnych dni wędkowania na różnych łowiskach w okolicy
23 czerwca zakończenie pobytu, przejazd do Karlskrony lub Nynäshamn w Szwecji, rejs powrotny do Polski, na promie nocleg w kabinach 4-osobowych z łazienkami
24 czerwca przypłynięcie do Polski i zakończenie imprezy

Cena

Całkowita cena imprezy: 6200,- SEK (ok. 2900,- PLN*) od osoby
Cena dla osoby niewędkującej: na zapytanie w biurze

Cena imprezy zawiera

  • opiekę i przewodnictwo wędkarskie przedstawiciela Eventur Fishing i właściciela domku,
  • 7 noclegów w apartamentach 3 oraz 4 osobowych,
  • poszewki na pościel i ręczniki,
  • 6 dni wędkowania na różnych łowiskach w okolicy (jest co najmniej kilka do wyboru, a dla chętnych znacznie więcej),
  • 7 łodzi wędkarskich z silnikami spalinowymi,
  • bilet promowy (Gdynia-Karlskrona-Gdynia lub Gdańsk-Nyneshamn-Gdańsk, w zależności od dostępnych rozkładów promowych), nocleg w kabinie 4-osobowej z łazienką,
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagaż.

Cena imprezy nie obejmuje

Paliwa do łodzi, kosztów dojazdu (poza biletami promowymi), wyżywienia, licencji wędkarskich (płatne na miejscu, 200-250 SEK/osoba/tydzień). Wyżywienie można zabrać z Polski lub kupić na miejscu w Szwecji (najbliższy sklep ok 500 metrów od miejsca zakwaterowania). Za niewielką opłatą na miejscu istnieje możliwość przewożenia łodzi i kajaków wędkarskich pomiędzy różnymi łowiskami rejonu (w sumie jest kilkadziesiąt wędkarskich opcji w okolicy!)

Dojazd na miejsce

Dojeżdżamy samochodami osobowymi uczestników, co pozwala zachować atrakcyjną cenę porównaniu z autokarem lub dużym busem. Na grupę będziemy potrzebowali w sumie 4-5 pojazdów. Szczegóły ustalone zostaną po skompletowaniu całej grupy. Koszty paliwa do samochodów dzielą pomiędzy siebie kierowca oraz pasażerowie każdego z pojazdów.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład obowiązujące są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 13 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej liczby uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń w pierwotnie planowanym wymiarze (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.).

*Cena wyjazdu skalkulowana według kursu SEK z dnia 05.10.2017 (kurs sprzedaży pieniądza BPH) oraz na podstawie cen połączeń promowych w sezonie 2016. Cenniki i rozkłady promowe na rok 2018 na dzień sporządzenia niniejszej oferty nie są jeszcze znane.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16