Rejon Buvik | Północna NorwegiaDorsze i coś więcej

Łowisko testowaliśmy w lipcu 2007 roku. Podczas naszego pobytu pogoda była bardzo łaskawa i przez blisko 5 dni mogliśmy cieszyć się całkowicie słoneczną, niemal bezwietrzną aurą. Takie warunki to niestety w Norwegii rzadkość. Korzystając z łaskawej aury, łowiliśmy głównie w okolicach ujścia Malangen do Atalntyku, które znajduje się około dwudziestu minut drogi łodzią od ośrodka. Miejscowi wędkarze twierdzili, że w fiordzie też można liczyć na duże ryby (przede wszystkim dorsze i halibuty), jednak nasze doświadczenie podpowiadało nam, aby kierować się w kierunku otwartej wody. Tam zawsze gromadzą się drapieżniki. Wyniki od początku były bardzo dobre. Na podwodnych górkach brały piękne dorsze (średnio 5-10 kg, ale za każdym wypłynięciem "zaliczaliśmy" minimum dwie ryby w granicach 12-16 kg), brosmy oraz czarniaki. Te ostatnie, nie "rzucały co prawda na kolana" swoimi rozmiarami (z reguły 3-6 kg), ale żerowały za to pod samą powierzchnią wody i bez problemu łowiliśmy je na klasyczne spinningowe zestawy. Godzina takiej zabawy i człowiek czuje się wyłowiony za wszystkie czasy! Zresztą później okazało się, że nawet bardzo duże dorsze biorą zaledwie na 20-30 metrach głebokości wody, co znacznie pozwoliło "odchudzić" pilkerowe zestawy. Przedostatniego dnia pobytu na naszych pewnych miejscówkach nic ciekawego się nie działo. Stada niewielkich czarniaków, które przyciągały inne drapieżniki, przepadły gdzieś bez śladu. Postanowiliśmy więc spróbować szczęścia na sąsiednich, bardzo głębokich (100-180 m) stokach. Okazało się wtedy, że Buvik to wyśmienite łowisko karmazyna! Praktycznie w każdym miejscu o znacznej głębokości notowaliśmy brania tych smacznych ryb. Nie było okazów, ale sztuk w granicach 0,5-1 kg było naprawdę sporo. Nasz lipcowy test udowodnił, iż Buvik to bardzo atrakcyjne wędkarsko miejsce, a bliskość portu lotniczego w Tromsø sprawia, iż dostać się tam można z Polski w zaledwie kilka godzin!

Dostępność łowiska

Zdecydowanie rekomendujemy łowienie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Umożliwi ona dotarcie do najlepszych stanowisk oraz ławic ryb. Z brzegu gdzieniegdzie również można spróbować połowu, ale wówczas należy spodziewać się głównie brań mniejszych ryb.

Rekomendowane metody połowu

Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami. Więcej informacji w biurze Eventur Fishing.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 20 kg zamrożonych filetów na osobę (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.

Od dnia 09.10.2017 w Norwegii nie wolno zabierać halibutów powyżej 2 m długości. Powodem są niebezpieczne związki chemiczne, które duże halibuty gromadzą w swoim organizmie podczas całego życia. Spożywanie mięsa dużych halibutów może być niekorzystne lub groźne dla człowieka. Wszystkie halibuty powyżej 2 m należy wypuścić z powrotem do oceanu. Jeśli kondycja ryby po holu wskazuje, że halibut może nie przeżyć, należy go uśmiercić i pozostawić w morzu.

Od 01.01.2018 w wędkarskich ośrodkach na terenie Norwegii obowiązuje rejestr połowów, który dotyczy niektórych gatunków ryb (między innymi dorszy, halibutów i karmazynów). Więcej informacji na ten temat przekaże Państwu gospodarz ośrodka wędkarskiego.


Zakwaterowanie

Buvik oferuje wędkarzom cztery 5-osobowe apartamenty o wysokim standardzie. Wszystkie znajdują się w jednym budynku, który położony jest bezpośrednio nad brzegiem morza. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma żadnych innych zabudowań. W każdym apartamencie znajdziemy pokój dzienny z TV sat., 2 oddzielne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Do dyspozycji Gości duża weranda z meblami ogrodowymi. Z okien rozpościera się piękny widok na morze i góry. Na terenie ośrodka znajdziemy ponadto niewielki sklepik wędkarski oraz osobne pomieszczenie do sprawiania i mrożenia ryb. Najbliższy sklep spożywczy oraz stacja benzynowa znajdują się około 7 km od apartamentów.

Sprzęt pływający

Aluminiowe obszerne łodzie wędkarskie (5,4 m) z silnikami 40-50 KM, echosondami, GPS-em oraz ploterami. Pełna informacja wędkarska o łowisku oraz dokładne mapy batymetryczne są dostępne w biurze Eventur Fishing.

Rejon Buvik

Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena - oferta wędkowania

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Oferta wędkowania - Rejon Buvik

Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Tromsø i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:na miejscu dostępne są 4 apartamenty, każdy dla maksymalnie 5-osób
Zakwaterowanie:apartamenty 5-osobowe
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:2 050,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8 200,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 26.10.2016 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • apartament 5-osobowy z pościelą i ręcznikami (bez sprzątania końcowego)
 • łódź wędkarska „Kvaerno” 5,7 metra z silnikiem spalinowym 50 KM, echosondą, GPS i ploterem
 • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Kasia: biuro@eventurfishing.pl tel. 607 170 297

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Łowisko położone w północnej części Norwegii nad Morzem Norweskim, oddalone:

 • ok. 1700 km od Oslo,
 • ok. 77 km od lotniska w Tromsø,
 • ok. 1750 km od Nynäshamn.


Rodzaj wody i ryby
Łowisko morskie. Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, zębacz, halibut i inne ryby morskie - np. makrela, plamiak, karmazyn, brosma, rekin śledziowy (najlepszy sezon wędkarski trwa od maja do września, dorsz najlepiej żeruje w maju i czerwcu, czarniak - od czerwca do wczesnej jesieni).

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa cały rok (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje na zapytanie).

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem (z przeprawą przez Bałtyk promem) lub dolecieć do Norwegii samolotem i wynająć samochód na lotnisku. Oferujemy pomoc zarówno w rezerwacji promu, jak i ewentualnej rezerwacji samochodu w wypożyczalni.

WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!

Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Największe atuty oferty

 • świetna oferta dla ludzi, wysoko ceniących sobie jakość i wygodę
 • bardzo rybne łowiska Dalekiej Północy plus dobre warunki zakwaterowania nad samą wodą oraz komfortowe, bezpieczne łodzie wędkarskie
 • bliskość portu lotniczego w Tromsø - 77 km (loty z Polski przez Oslo)

Atrakcje w okolicy

 • wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie) z Tromsø lub Andenes
 • wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej
 • miasto Tromsø
 • pozostałości epoki Wikingów